Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan tudnék több évre, akár...

Hogyan tudnék több évre, akár véglegesen is kiköltözni az Egyesült Államokba?

Figyelt kérdés

Egyáltalán lehetséges ez? Nincs kint semmi rokonom, barátom. Házasodni nem szeretnék csak azért egy amerikaival, hogy kint maradhassak, és jelenleg nem is tervezem, karrierért szeretnék kimenni. Valami olyasmit olvastam, hogy munkával talán ki lehet, hogyan? Innen Magyarországról valahogy tudnék oda munkát szerezni? És valaki pontosan el tudná magyarázni a vízumos meg zöldkártyás dolgokat?

Köszönöm! :)



2013. máj. 12. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha rokonod nincs, házasodni sem szeretnél, akkor sok esélyed nincsen! Munkával kijutni magasan képzett, elismert szakemberek tudnak, átlag szakember vagy diplomás nem. Jelenleg a meghirdetett állások 99%-ban kikötés az amerikai papírokkal való rendelkezés, anélkül élből elutasítanak. Jelenleg reális esély a rokon és a házasság általi kijutás.
2013. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Pontosan ez érdekelne engem is, nagyon jó, hogy kiírtad a kérdést! :)

Én olyanról is hallottam, hogy ha kimész pár hónapos vízummal, de találsz munkát (akár mosogatóit is egy étteremben), akkor maradhatsz tovább, mert dolgozol. Illetve ha van bejelentett lakcímed, ami talán egy albérlet is lehet. Persze úgy nehéz, de közben adogatod be az önéletrajzokat, állásinterjúkra mész és hátha összejön. Mivel lassan már lehetetlen itthon munkát találni így nagy különbség nincs, hogy ott vállalsz valami "egyszerű" munkát, vagy itt. Én ilyen szempontból a külföldet választanám, mert unom az itteni politikai helyzetet (ami sajnos akkor is érint ha nem nézem a parlamenti híradást és hasonlókat) és mert izgalmasabbnak tartom például az USA-t.

2013. máj. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért ismét kiemelném, hogy én ezeket csak halottam és olvastam régebben, nem azt mondtam, hogy így van (még mielőtt valaki belém kötne) Csak feldobtam ezt is, hátha valaki hozzáértőbb és meg tudja mondani létezik-e még ilyen vagy manapság, s ha igen, milyen formában.
2013. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

23:36!


Turistaként, papírok nélkül senki nem fog alkalmazni, egyszerű munkákra pedig itt van a rengeteg mexikói es del amerikai, akik elvégzik a melót. Szóval ez nem jarhato ut. Egy takarító szintű melóhoz egyik cég sem fog több ezer dollárt költeni, csakhogy alkalmazza. A járható út a rokon, házasság, zöldkártyalottó.

2013. máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

De gáz... :-/

És ha az ember hozzámegy egy amerikaihoz, de aztán elválnak (nem kifejezetten érdekházasságra gondolok, hanem ha fiatalon házasodnak az érintettek és idővel változik a személyiségük és nem boldogok már együtt), akkor a magyar félnek el kell hagynia az országot? Vagy onnantól már maradhat az USA-ban ameddig akar?

2013. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

A minimum ami egy ilyen 'amerikai' alom hajkuraszasahoz szukseges, az a megfelelo angol tudas. Ebbol kiindulva javaslom a

[link] - ami a kulonbozo munka-vizumokrol ir, illetve a

[link] ami a zoldkartyarol ir.


Tessek mindet atolvasni, es ha meg ezek utan sem vilagos, hogy hogyan lehet ide kijutni vagy van tovabbi kerdes, akkor szivesen valaszolok, de nem fogok (es szerintem mas sem fog szivesen) szajba ragni mindent ugy, hogy mar jomagam is tobb100szor valaszoltam hasonlo kerdesre, es ha visszakeresel, akkor rengeteg infot talalsz.


Tessek egy kicsit utana jarni a dolgoknak, ne akarjatok, hogy mindent mi rakjunk a szatokba.


Megegyszer, en szivesen segitek elmagyarazni mi hogyan mukodik, de CSAK akkor, ha mar van fogalmad a dolgokrol.


Egy teljesen amatornek sem kezdek magyarazni a vezetesrol ha meg sosem latott kocsit. De ha mar latott autot, sot mar vett nehany vezetesi orat, akkor szivesen segitek!

2013. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Szia,bocsi de kommentelnem kell a válaszodat...Mibôl gondolod hogy nem nézett utánna a kérdezô az'amerikai álom hajkurászásának'?!...Lehet csak nem érti a dolgok menetét és egy kis segítségre vár!Te is elkezdted valahol nem?...Csak te azon szerencsések közé tartozol,aki kijutott és letelepedhetett az USAban.Elôtte szerintem neked is egy álom hajkurászása volt....Az is elôfordulhat,hogy elkerülte a kérdezô figyelmét valami és ha egy kint élô magyar szóba állna vele és persze sorolná a dolgok menetét...wmi elkerülte figyelmét az lenne a jó számára.Én is szerettem (szeretnék is,de lehet csak álom marad) volna kikerülni,dolgozni,letelepedni,átnéztem minden ezzel kapcsolatos dolgot,de valahol bíztam benne,hogy itt,ezen az oldalon találok olyan kint élô magyar embert,aki szívesen beszélget honfitársával a kinti életrôl...akár a facebookon is,de senki nem írt...hogy miért?Mert nekik már minden happy,az otthoni magyar meg csináljon amit akar!!!Oldja meg ahogy szeretné!Akiknek összejött,túl büszkék még a segítségnyujtásra is..persze tisztelet annak a kevés kivételnek,mert biztos van ilyen!Ennyi lett volna a hozzászólásom..remélem nem sértettelek meg,nem állt szándékomban.Attól nem félek hogy visszaírsz,mert ez nem 'trendy' nálatok.Köszi hogy elolvastál,tobábbi szép napot neked!
2013. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

christin75

A munkával is ez van. Sokan kimennek pár hónapra gyerekekre vigyázni, takarítani és hasonlókat csinálni (egyetem előtt nekem is jól jönne, ha össze tudnék szedni egy kevés pénzt). Azt tudják mondogatni megállás nélkül, hogy jól meg kell válogatni kivel mész ki (mármint a közvetítőt), nehogy átverésbe fuss, de mindegyik sz.rik megmondani, hogy ő kivel ment ki! Még akkor sem, ha ő már jön haza és keresnek újat a helyére. Amúgy nem is értem, ha nekem biztos helyem lenne, nem lennék irigy, elég nagy az az ország, hadd sikerüljön másnak is, mit érdekel engem, az én munkám már biztos.

2013. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Még tegnap reggel körül elolvastam tömérdek kérdést, válaszokat itt, meg máshol is. Úgy veszem észre, hogy ami nekem jó lenne, úgy gyakorlatilag képtelenség kijutni oda. Mert hát szakember nem vagyok, érdekházasságot nem kötök, valódi szerelem pedig nem hiszem, hogy ha kinn lennék 3 hónap alatt, akkor is bejönne, főleg annyira, hogy még össze is házasodnék, a lottó megnyerésének meg csekély esélyét látom.

Hamarosan végzem az egyetemet, szóval még nem vagyok olyan idős, munkám még nincs, soha nem is volt. Mit gondoltok egy 8-10 év múlva már könnyebb lesz kimenni, vagy még nehezebb? Addig tökéletesíteném angol tudásom (most is jó, de nem perfekt még), és szereznék remélhetőleg munkatapasztalatot is.

2013. máj. 14. 17:07
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Szia,bocsi de kommentelnem kell a válaszodat...semmi baj, nyugodtan, azert van ez az oldal!


Mibôl gondolod hogy nem nézett utánna a kérdezô az'amerikai álom hajkurászásának'?!...abbol gondoltam, hogy amit es ahogyan kerdezett...


Lehet csak nem érti a dolgok menetét és egy kis segítségre vár!Te is elkezdted valahol nem?... en is, mint mindenki mas, az elejen :)


Akiknek összejött,túl büszkék még a segítségnyujtásra is..persze tisztelet annak a kevés kivételnek,mert biztos van ilyen! Van igen, en is a tiszteletremelto nehany koze tartozom, akik (mint az elozo kommentemben is felajanlottam) segitek a magyaroknak, ha tudok. Neha csak egy emaillel, neha ugy, hogy talalkozom veluk, mikor mar megerkeznek ide es segitek nekik bankszamlat nyitni - mert az angoljuk meg nem eleg jo - vagy segitek nekik megszervezni a nyaralasukat, felhivom a szallodakat, stb.


Ennyi lett volna a hozzászólásom..remélem nem sértettelek meg,nem állt szándékomban. Nem sertettel meg, nem ismerjuk egymast; ismeretlenek nem tudnak sertegetni :)


Attól nem félek hogy visszaírsz,mert ez nem 'trendy' nálatok.Köszi hogy elolvastál,tobábbi szép napot neked! Megegyszer: nem ismersz, honnan tudod nalam mi trendi es mi nem?


Neked is minden jot!

2013. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!