Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jogilag milyen fokú szabálysér...

Jogilag milyen fokú szabálysértés (bűntett) az, ha egy hazai (belföldi) hotelba (minden rossz-szándék nélkül) nem a saját nevemen jelentkezem be (töltöm ki az adatlapot)?

Figyelt kérdés
Mindössze az inkognitó miatt - de semmi semmi hátsó szándék...
2018. ápr. 25. 09:20
1 2
 1/13 D. Brasco ***** válasza:
35%
Ehhez eloszor kellene egy hamis szemelyi igazolvany tekintve hogy eleg ritkan adnak ki benondásra szobat!Hogy jó napot Füty Imre vagyok szeretnék egy nagy franciagyas szobat,es mar kapod is a kulcsot!
2018. ápr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Semmi nem történik.

Ahogy a kettes írta, leszarják.

2018. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy attól a személytől kértek-e igazolványt, aki megrendelte (emailben) a szobát (néhány napra) - nekem, csak mint a szobát vele együtt használó személynek kellett kitöltenem egy ugyanolyan kis lapot - mint neki is - amikor megérkeztünk, és beköltöztünk a hotelbe (néhány napra).

A fő kérdésem az, hogy - ha módomban van megadni egy (kitalált)nevet, kitalált adatokkal - és így-vagy úgy kiderülne - az jogilag milyen súlyú (szabálysértés, bűntett...okirathamisítás....ilyenek (?)

Hangsúlyozom - csak az inkognitó miatt - semmi egyéb sanda szándék...De a szobát kivevő személy minden adata stimmel.

2018. ápr. 25. 12:48
 4/13 D. Brasco ***** válasza:
Öregem ennyit "inkognitozni" egy kis Dugovics Titusz miatt........vagy te most megis mitől vagy igy megijedve,hogy a recepcios felhivja a nejed/férjed/barátod/barátnőd
2018. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Érkezéskor a 3 és 4 csillagos hotelekben nem kérik el a személyit, hanem adnak egy nyomtatványt , amit ki kell töltened neked, vendégnek. Ezt kitöltöd úgy, ahogy akarod és már előtte szólsz, hogy előre szeretnéd rendezni és kifizeted most. Nekik a pénz a lényeg, szóval arra koncentrálnak, nem kérnek személyit. Ha mégis,. akkor mondhatod, hogy a kocsiban felejtetted.
2018. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2018. ápr. 25. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha a recepciós ismer téged, s azt is akitől tartasz, akkor édes mindegy, mit írsz a papírra.

Egyébként meg a bejelentőlapok bizalmasan kezelendők. Teljesen feleslegesen kavarsz vele.

Egészen nyugodtan odaírhatod a rendes nevedet, címedet, mindent.

2018. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem már az sem jó, ha a recepciós megtudja....(tapasztalat)
2018. ápr. 25. 21:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Na most te Sümeghy Péter vagy, s beírod, hogy Balatoni Zoltán Elvira, akkor mi van? Semmi.

De mesélj a tapasztalatodról, mert szegényes a fantáziám!


Ha a bejelentőlap okirat, akkor okirat hamisítást követsz el. Érzésem szerint az, mert kötelező kitöltetni.

2018. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi!! - egyébként annak a kis adatlapnak semmi okirat kinézete nincs - az csak egy kis A5 -ös, v. A6 -os papírka, amire a személyi adatokat kell felírni (és talán aláírni).Nem tudom - a papír megjelenési formája valamiféle feltétele-e annak, hogy okiratnak minősíthetnék(?)

Bocs' - de a tapasztalataimról nem írnék - nagyon speciális helyzetben vagyok...(nem vagyok semmiféle ellenőr, vagy titkos ügynök....semmi ilyen)

2018. ápr. 26. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!