Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik Angliában élnek. Melyik...

Akik Angliában élnek. Melyik részen? Bejöttek a számításaitok? Szeretitek az életetek? Jobb mint otthon és miért? Mióta laktok kint?

Figyelt kérdés
2018. máj. 27. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Wiltshire megyében élek. Oxford mellett. 10 éve élek kint. Vannak jó dolgok, de vannak rossz dolgok. Amikor kijöttem az első 5 év nagyon jó volt. Nem voltak olyan sokan, nyugis volt, és nem voltak olyan nagy árak. Ma hogy sokkal jobb állásom is lett, sokkal több fizetésem, mégis azt mondom, hogy ha a pénz nem lenne fontos már rég hazamentem volna. Nagyon sokan vannak már, köztük nagyon sok migráns, és ebben benne van mindenki kezdve a szlovák, román, lengyel( bár a lengyelek közül egyre többen hazamennek, mert otthon is megkeresik azt a pénzt amit itt kint) és a sok feka, indiai, . Messze nincs már meg az a nyugodtság, tolerancia ami az angolokat jellemzi. Egyre többen agresszívabbak, bunkók, antiszociálisak. Nem jelentik be előre, de mindig emelkednek az árak (csak a fizetés nem) Szerintem még pár év, és nem fogja megérni, hogy kint éljünk, hiszen a házbérlés, a számlák költsége, és a minden napi élet költsége miatt a pénz sem lesz jobb.

Tudom, otthon is drága az albérlet, de nekem otthon Budapesten áll az üres lakásom, így arra nem kéne költenem( már mint albérletre) Itt kint mivel házat bérelek, és nem élek idegenekkel egy fedél alatt, nem olcsó a bérlés. Szeretek kint élni, de 10 év után egyre nehezebben bírom a rossz angliai időjárást, és azt ,hogy itt is sok tahó él.

2018. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ebből a szemszögből még nem vizsgáltam a dolgokat, hasznos volt. Szívesen olvasnék pozitívat is :)
2018. máj. 27. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Van pozitív is. Pl: Imádom a carboot piacokat. Sokat kirándulunk, vannak szép helyek. Mondjuk Magyarországon is vannak szép helyek. Sokan azt mondják, hogy "bezzeg Angliában nem szólnak meg, hogy milyen ruhában vagy, hogy nézel ki stb" Igaz. Senki nem szól meg ezekért. Ezért nem meglepő ha valaki délután 5 órakor pizsamában megy vásárolni vagy amikor 100 kilós nő miniszoknyában, topban sétál. Az sem meglepő amikor mínusz 2 fokban sortban, szandálban, pólóban sétálnak. Senki nem szól ha egy áruházi vagy bolti eladó több napja nem fürdött, és iszonyatosan büdös izzadság szagú. Ilyen téren a magyarok sokkal kritikusabbak. Az is jó, hogy nem néznek ki ha nem a legújabb divat szerint öltözködöl( szerintem leragadtak a 80-as évek divatjában) Tetszik, hogy az angol cégek zöme nem ragaszkodik a reggel 6 órai munkakezdéshez.Legtöbb helyen 8 óra a kezdés. A kirándulásokat tényleg nagyon szeretem. Bár mi nem élünk vele, de az is tetszik, hogy az angolok minden hétvégén pubokban ebédelnek/ vacsoráznak.

2018. máj. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Newcastle környéke, itt 11 éve, előtte 2 évet Birmingham közelében voltam. Van, ami jobb, van, ami nem.
2018. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!