Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hálókocsis vonaton dohányzás?

Hálókocsis vonaton dohányzás?

Figyelt kérdés
25 óra az út és én láncdohányos vagyok....van lehetőség dohányozni normálisan vagy inkább mondjam le a nyaralást? 25 óra embertelen sok.....egyszer utaztam 12 órát ott a wc-be dohányoztam de csak 5X és az nagyon kevés....főleg a reggel amikor a kávé mellé nyugodtan elszívnék 2-3 szállal. Más dohányos hogy oldotta meg az ilyen szitut?
2018. jún. 19. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

25 óra alatt lesz átszállás vagy nem Europai úton leszel.

Àtszállás alatt is lehet dohányozni, vagy ha megáll a vonat 10 percre nagyobb állomásokon.


Ha meg nem europai a vonat akkor ott mindenki pöfögni fog.

2018. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Átszálláskor cigizel. Európában, vonaton sehol nem lehet. Nyugati vonatokon sokszor az ablak sem nyitható, nem megoldható a dohányzás.
2018. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A vonatokon az egész Európai Unióban tilos a dohányzás, viszont állomásokon lehet. A vécét nem ajánlom, mert a modern vonatok van füstérzékelő van és tűzjelzést aktiválhat a füstöd, te pedig nyilván nem akarod kifizetni a brutál büntetést. Szerintem nézd ki előre a menetrendben, hol áll hosszabb ideig a vonat és nézz utána, mik az adott országban a szabályok. Idehaza vagy pl Szlovákiában tilos a dohányzás a peronokon, utóbbi országban a rendőrség büntet is erte. Németországban vannak dohányzó zónák a peronokon.


De egyébként nincs ilyen esetre megoldás, pl tapasz vagy esetleg e-cigi, ami ugyan szinten tilos, de legalább nem aktivalna tűzjelzőt?

2018. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
inkább lemondom a nyaralást :-) A nikotintapasz nem opció, az e-cigitől meg begyulladt az ínyem. Esetleg még utána nézek meg lehet-e szakítani az utat 4-5X kisebb városokban 1-1 napra, lehet úgy kibírnám...de 25 óra emberkínzásért én nem fizetek :-)
2018. jún. 19. 13:47
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
javaslom, a sínen gyújts rá, lehetőleg amikor jön feléd a vonat, mindenkinek jobb lesz
2018. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Az állomásokon természetesen, de manapság nem lett a vonaton cigizni... hálistennek, akarja a fene szagolni azt a bűzt.
2018. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez már az elmebaj kategória.
2018. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt nemigen írtad le, hogy hová lesz az út, márpedig ezen is múlik. Például egy ukràn pravodnyik aligha fog belekötni abba, ha a kocsi hátsó peronján dohányzol, más meg nem is jut be a hálókocsiba. Ezzel szemben mondjuk egy szlovák vasútőr màr dörzsöli is a tenyerét, amint feltűnik Pàrkány szobi bejáratán a három lámpa.
2018. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tudod ugye, hogy nagyon nem normális, hogy nyaralást lemondasz cigi nélkül.. Ha ennyire láncdohányos vagy érdemes orvosi segítséget kérni. Vagy menj repülővel az nem olyan hosszú.
2018. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Cigi nélkül— cigi miatt
2018. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!