Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék Japán állampol...

Hogyan lehetnék Japán állampolgár is?

Figyelt kérdés
Már az is elég lenne ha kint járhatnék egyetemre de az állampolgárság jobban érdekel. Gondolom nem CSAK egy repülőjegy oda.

2018. júl. 7. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Japán bevándorlási honlapján feketén-fehéren le van írva, hogy évente hány embernek adnak japán állampolgárságot, és mik az elvárások.
2018. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem vagy képben, valószínűleg sehogy. Azt nem dobálják csak úgy.
2018. júl. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Na, hogy kapj érdemi választ is: nyelvismeret, állandó lakcím, bejelentett munkaviszony és házasság. Ha kérvényezted, utána kapsz időt dönteni, mert a másik állampolgárságodról le kell mondanod. Na ez utóbbit nem szeretik leírni. Én a japánt választottam.
2018. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

Az utolsó hozzászólás nagy kamu. Japán állampolgár jó eséllyel nem leszel, hiszen hivatalosan csak akkor adnak ki, ha japánnak születtél.


Kivétel lehet, ha ezalól ha, valamelyik szülő japán. A magyar állampolgárságról valóban le kell mondani. Házasság után nem kapsz még csak esélyt sem arra, hogy állampolgár legyél, csak letelepedni tudsz. Az is opció ha nem vagy egyik ország állampolgára, de gondolom ez nem opció. Kivételek vannak, abban az esetben is (igaz, ez nagyon ritkaés valamiben nagyon kiemelkedőnek kell lenned. Lehet az előző hozzászóló is igy kaphatott japán állampolgárságot) ha valamiben nagyon kiemelkedőt alkotsz az ország valamely gazdasági/kulturális területén.

2018. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az értelmeseknek ment a zöld kéz. Ezek Kínára is igazak ugye?
2018. júl. 7. 21:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy kamunak tartod, de nekem is csak a házasságom után adták ki. A házasság önmagában nem elég, ahogy a többi sem a házasság nélkül. Örülök, hogy te is itt élsz, és ennyire tudod..
2018. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: amiben igazad lehet, hogy én bár végzettségem szerint informatikus vagyok, de angol tanárnak jöttem ki, ami után ugye itt kapkodnak.
2018. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, bocsi ha kicsit félreérthetően fogalmaztam, csak azt akartam igazándiból leírni, hogy ez nem egy egylépcsös folyamat mint pl. az Usában (én itt élek), párom japán..szóval nem azt akartam kihozni az egészből, hogy hazudnál (habár idiótán ezzel kezdtem mondandómat, ami miatt elnézést kérek), csak hogy nem írtál le minden opciót
2018. júl. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez érvényes Kínára is?
2018. júl. 9. 11:00
 10/16 anonim ***** válasza:

Jó ember. A legtöbb helyen éveket kell eltölteni, hogy egyáltalán az állampolgársági kérvényt benyújtsd. De minimum házasság, ha már gyorsan akarod letudni az egészet.


Amúgy csak azért, hogy "ázsiai" állampolgár legyél, igen retardált dolog beadni a kérelmet. Márcsak azért is, mert ha nem ismered egy ország saját állampolgáraira való törvényeit, akkor igencsak megszívatod.

2018. júl. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!