Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Horvátországba merre?

Adathor kérdése:

Horvátországba merre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Crikvenicába szeretnék menni és azt olvastam,hogy Letenye után menjek az A4-esen ...de nem az A1-esen kellene mennem?



2018. júl. 9. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Letöltöd az Androidos okostelefonodra a Here navigációs programot és odavezet.(off Line is működik)Én is azt használtam, mikor Krk szigetre mentem.Egyébként kíván táblázva , nem fogsz eltévedni.
2018. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 gps is van de hátha van aki már rutinból megy és tud jobb útvonalat ,mint a gps app
2018. júl. 9. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Használd a gps-t, mert Zagrabnál könnyű eltévedni.
2018. júl. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

* Kimaradt a lényeg.

Az ugyanaz az autópálya, csak először A4-nek hívják.

Zabrab után meg A1-nek.


Nincsen más lehetőséged. Vagy fizetős autópálya, vagy szerpentines mellékutak.

Amúgy nem i8s értem, hogy miért nem hiszel az appoknak???!

2018. júl. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A kérdésem az lenne, hogy mivel felújítások lesznek a letenyei határátkelőnél merre érdemes kerülni vagy van-e értelme kerülni? Ugye mindenkit az M7 felé terelnek és ott kell átmenni, de gondolom emiatt brutális sorok alakulhatnak ki. Úticél egyébként Dél-Dalmácia július végén, tehát pont elvileg mire befejeznék, de biztos csúszni fog. ENC "kártyát" is előre megvettem ami csökkenti a nagy sor szerepét ugye, de igazából ha a sor nagyon hosszan elnyúlik sokat nem nyerek vele szerintem! :D


Kérdéseim:


1. Van-e északabbra vagy délebbre más határátkelőhely amin esetleg időt nyerhetnék, vagy ha azt nem is, de megkímélném magam több órás dugótól? (Berzencét nézegettem ott elvileg 20 tonna a súlykorlátozás feltételezem akkor a kamionok száma is kevesebb. Ha ez megvan egy kisebb és kevésbé forgalmasabb autópálya felhajtót használnék Horvátországon belül, egy random kistelepülés melletti 10-20 km-re a határtól)


2. Van bármi olyan amire figyelnem kell az út további részén? Ahol esetleg könnyű hibázni, téveszteni?

2019. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért nem új kérdésként írtad ki??

Mindegy.

A lényeg, hogy ha hétvégén mész és főszezonban, mindenképpen igen nagy dugó lesz.


Javasolnám az éjszakai határátkelést!

Odáig jussál el legalább, ahol elágazik az autópálya Rijeka és Split felé.

Onnan már kevesebben lesznek.

2019. máj. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Lehet ki kellett volna írnom, de így is likeoltam a hozzászólásod szóval az arányod javulni fog. Sőt még kérdezek is valamit és a következőt is fogom! :D


Nem hétvégén fogok menni, direkt nem így terveztem, hanem Hétfőn. Akkor szerinted?


Zágrábot kerüljem el és menjek le ott hamarabb a pályáról? Aztán utána vissza, arról olvastam ott nagy dugók lehetnek(persze majd használni fogok mobil alkalmazást ami folyamatosan mutatja a dugókat)


A Berzence - Góla határátkelőhelyet néztem ki, nem akkora kerülő és nem mehet ott át 20 tonnánál nehezebb kamion. Szerintem kevesebben lesznek jóval mint Letenyén főleg Hétfőn. De arra is gondoltam, hogy az indulás előtti 1 hétben már mindennap meg fogom nézni napközbeni forgalmat arra a neten, akár wazeval vagy google mapssel, de van konkrétan oldal a határátkelőkön lévő forgalomról. Aztán majd mikor már bent vagyok Horvátországban Szenterzsébet környékén valahol felhajtok a pályára.

2019. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A főszezonban nagy dugókra lehet számítani, mivel fél Európa oda megy nyaralni.

Szerintem maradj az autópályán, mert hatalmasakat lehet kerülni, mindenféle eljegesedett szerpentineken.

Mivel nyáron minden nap van turnusváltás, továbbra is az éjszakai utazást javaslom, hogy elkerüld a dugókat.


Tudom, hogy mit beszélek, mert gyakran kell leugranom Trogírba. (Százig még számoltam...)

Bp.-ről kb. 6-7 óra alatt lent vagyok éjjel. (Nappal lehet ez a duplája is nyáron vagy még több.)

Jövő héten is lemegyek.

2019. máj. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!