Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha vannak gyerekbarát helyek,...

Ha vannak gyerekbarát helyek, akkor miért elítélendők a gyerekmentes szállások, éttermek?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen, szállodákban, éttermekben kialakítanak olyan részeket, amikkel a családosoknak és a kisgyerekeseknek kedveskednek. Viszont, ha egy ilyen hely kijelenti, hogy csak felnőtteket fogad, akkor egyből megy a dili, hogy ez diszkrimináció. Ha a családok megkaphatják a gyerekbarát helyeket, akkor iért elítélendő, ha gyerekmenteseknek is szeretnének kedveskedni?

2018. aug. 29. 20:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%
Nincs akadálya annak, hogy egy szálloda vagy étterem csak 18 éven felülieket fogadjon, vagy fenntartson csak 18 év felett látogatható részeket.
2018. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ki mondta, hogy elítélendő az ilyen korlátozás? Nyilván minden vállalkozásnak megvan a maga célközönsége és amíg nem nemi, faji, vallási, politikai meggyőződés vagy szexuális orientáció alapján enged vagy nem enged be egyes vendégeket, addig nincs min fennakadni.
2018. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Ez a két hülye miről beszél?

Valamelyik éven hatalmas cirkusz volt abból, hogy valaki akart egy ilyet.

Azt hiszik a családosok, hogy mindenki kíváncsi az ő bu zi kölykeikre.

2018. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
#3 stílusra figyelj légy szíves, ne járasd le a gyerekmenteseket...
2018. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem érdekel mit gondolnak.

Szánalmas volt a vergődésük.

2018. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy pár éve volt, hogy egy barkácsboltos kiírta az üzletére, hogy nem mehetnek be gyerekek, illetve egy étteremről tudok, ahol egy család 3 gyereke tartott nagyobb rombolást, és ők is ki akarták tiltani a gyerekeket. Mindkettő ellen negatív diszkrimináció miatt indult eljárás, ha jól emlékszem.
2018. aug. 29. 22:27
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Én külön szednem a boltot illetve vendéglátó és szálláshelyeket.


Anyuka vagyok, a fiam nincs meg egy éves. A boltba járást napközben intezem, így ha egy bolt pl. A példában említett barkácsolt nem engedi be a gyereket, az számomra nehézséget okoz, mert kint hagyni nem tudom, és Ida nem szórakozásból járok. Ezzel együtt úgy gondolom, higy az én felelősségem megtanítani a gyerekem, higy tudjon viselkedni és be lehessen menni vele eg boltba, anélkül, hogy ott más dolgozóknak vagy vásárlóknak kellemetlenséget okozzon.


Étterem, szállodába mindenki szórakozni megy. Én igenis igénylem, hogy legyen olyan hely ahol senki nem néz ki azért mert kisgyerekek van, aki bizonyos esetekben sír, hangos, kiesek a kezéből az étel stb. Nekem ő a legtökéletesebb a világon és imádom hallgatni a (néha hangos) baba nyelvet, de nem hiszem, hogy minden ott szabadidejét töltő ember öt akarja hallgatni. Mint ahogy ha a férjemmel kettesben megyünk valahova mi sem feltétlenül más tökéletes gyerekere vagyunk kíváncsiak. Úgyhogy szerintem igenis megvan a létjogosultsága a felnőtt hoteleknek/éttermeknek. Viszont szinten bejon a szülő feladata, higy egy ilyen helyen is meg kell tanítani a viselkedni a gyereket. Mi elég sokat járunk étterembe, ahol mindig elmondjuk a fiunknak (remelem érti vagy legalább hamar érteni fogja), hogy itt nemcsak apa és anya van itt, akik nagyon szeretnek hallgatni téged, hanem sokan mások is akik nem rad kíváncsiak és ha hangos vagy nem tudnak beszélgetni. Ők nem rad kíváncsiak hanem a saját társaságukra. Remelem sikerül belőle egy olyan fiatalt nevelni, akivel barhol meg lehet jelenni, aki nincs terhére a jelenlétével. Viszont amíg kicsi mi a gyerekbarát helyeket válasszuk.

2018. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

En is anyaukaként írok.


Vannak helyek ahol igen is kell gyerekmentes hely.

Ezek a helyek sokszor drágábbak is mint a normál hely, ezért eleve nem visznek gyereket.


Pl nem rég voltunk egy steak étteremben, 50.000Ft-t hagytunk ott ketten a férjemmel, itt a gyerekek csak néztek volna, hogy mi az a trüffeles szösszenet a tányérjukon... ide elve be sem vinném a 6-8 éves gyerekeket mert csak fujjognának.


Boltot még nem hallottam csak cigi és sex boltot, hogy nem mehet be gyerek. Ha egy barkácsboltos kitiltja a gyerekeseket, akkor kitiltja a vevöi talán felét is.


Hotelt meg kimondottan elönyösnek tartom. Gyerekbarát hotelbe ne foglaljon a nyugdíjas pár akinek elege van a kölykökböl és csak morog. Ha mi a férjemmel kettesben megyünk hotelbe nyaralni, mi sem gyerekes helyeket válasszuk mert nem akarom más kölykét hallgatni mikor alig vártam már hogy az enyémektöl kicsit csend legyen.

2018. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek gyerekmentes hotelek itt Magyarországon is, ez nem újdonság.
2018. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hangszerboltos volt az, ha ugyanarra gondolunk. Megunta, hogy ha a csemete felrúgja a százezer forintos hangszert, azt a szülő lerendezi azzal, hogy "bocs".
2018. aug. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!