Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha körbenéznék egy kicsit...

Ha körbenéznék egy kicsit Pripjátyban keletkezne valami jelentősebb, maradandó kár a testemben a sugárzástól?

Figyelt kérdés
Egyáltalán amúgy be szabad lépni a területére?

2018. szept. 1. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Eleve nem lehet odajutni csak szervezett túrával és azok nem visznek a veszélyes helyekre. Egy amerikai repülőúton kb ugyanannyi káros sugárzás ér, mint egy ilyen kirándulás alkalmával.
2018. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Pár éve olvastam, hogy megszüntek a szervezett túrák a Zónába? Ez változott azóta?
2018. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Barátaim voltak ott nemrég, tehát biztosan nem szűnt meg.

A kérdésre vélaszolva a sugárzás már elenyésző, nyugodtan mehetsz.

2018. szept. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Egy éve voltam, semmi bajom. Vannak emberek, akik havi 2 hetet dolgoznak ott, ők sem halnak bele. Néhány olyan hely van, főleg a Vörös Erdő környékén, ahol valóban masszív még a sugárzás, de kábé ennyi. Tessék menni, izgalmas hely.
2018. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetlen dolog biztos, hogy csak sok év múlva fog kiderülni, ha bármi történik majd veled esetleg...
2018. szept. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 demonlord90 ***** válasza:
nem lenne tőle semmi bajod néhány óra alatt, a lényeg, hogy kerüld azt a néhány, erősebben sugárzó helyet (mint például az előttem említett Vörös Erdő) és hogy minél zártabb ruhába öltözz (hosszú ujjú felső/nadrág, zárt cipő, akár kesztyű, stb.). Szervezett úttal lehet belépni.
2018. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez sajnos egyéntől függ. Az teljesen igaz hogy egy fél/egy nap pripjatyban annyi kb mint egy repülőút viszont nem tudhatjuk kinek mennyi sugárzást tud elviselni a szervezete. Pl valakinek ez nem jelentene semmit
2018. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Viszont aki pl már sokszor volt röntgenen vagy hasonlók azoknak ez már nem olyan biztos és van olyan is akinek annak ellenére hogy még alig érte sugárzás már sok lenne.


Előző voltam, bocsi :D

2018. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!