Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki volt már Csernobilban és...

Ki volt már Csernobilban és Pripjatyban? (lent)

Figyelt kérdés
az érdekel kinek mi a véleménye a túráról? én is elszeretnék menni. mennyibe kerül mondjuk az úti költség illetve maga a zónán belüli túra? esetleg aki kedvet kap irjon üzenetet , ha valaki velem tartana :) . üdv!

2013. jún. 2. 18:43
 1/9 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok.
2013. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam. Három nap kihozható 100 ezerből, _mindennel_ együtt.
2013. jún. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért pont Csernobil a legfelkapottabb, szerintem sokkal érdekes városok is vannak ilyen szempontból. Pl az orosz mordorként emlegetett Norilszk, ami szintén szellemváros, de a mai napig lakott. Bár ezen a listán csak hetedik, de mégis a legélhetetlenebb városnak tartják a világon, nem ritka a -40 fok sem. Turisták által nem volt látogatható egészen az utóbbi évekig, szerintem sokkal sokkolóbb lehet mint Csernobil.

[link]

De Linfen is érdekes lehet, annyira nagy a szennyezettség hogy a napot is csak ritkán lehet látni, bár én nem vagyok annyira bevállalós hogy elmenjek.

Vagy ott van Észak-Korea, aminek lakói semmit sem tudnak a világban az utóbbi jó pár évben történt eseményekről, nem ismerik a Beatlest és egyszerűen fogalmuk sincs az egész világról. A legkeményebb kommunista diktatúra ami a mai napig tart - bár már vannak repedések a falon, kíváncsi vagyok meddig húzzák. Ide viszont elutaznék, bár lehet hogy nem éri meg, a turistáknak nem mutatják meg Észak-Korea igazi arcát, a hotelt sem hagyhatják el kísérő nélkül, folyamatos felügyelet alatt vannak.

Csernobil meg csak egy jó kis turistalátványosság ezekhez képest, de attól még jó lehet Pripjaty is, "szépek" ezek a szellemvárosok.

Ha valaki ilyen városokba látogat, ajánlott után egy kis méregtelenítést csinálni. A sugárfertőzés beleértve a magasfeszültségű elektromos sugárzást is, veszélyesebb mint a vegyi vagy nehézfém szennyezettség, ugyanis az utóbbiaknak vannak tünetei, szaga, színe stb, míg az előbbiek alattomosabbak, nem veszi az ember észre hogy milyen rossz hatással is volt rá, csak max 10-20 évvel később vagy épp az unokája születésénél, mikor kiderül hogy milyen mutációt okozott. Bár már nem akkora a veszély, minimálisnak mondják, de az emberi szervezetre attól még hatást gyakorol, aminek következményeit nem lehet egyből érezni.

2013. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Igaz, hogy a sugárzás nem egy fertőző betegség..... ;)
2013. jún. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem fertőző, ki mondott ilyet? Még jó hogy nem. Ettől függetlenül sokkal súlyosabb következményei lehetnek egy sugárfertőzésnek mint egy akármilyen fertőzésnek. A veszély benne pont az, hogy akármilyen tünet nélkül okoz elváltozást a génekben. Egy fertőzés lázzal és egyéb tünetekkel jár, de az elektromos vagy sok más fajtájú erős sugárzásnak kitett test nem mutat elváltozást azonnal. Itt enyhe sugárzásról van szó, ami nem veszélyes, de méregtelenítés javallott.
2013. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Legalább ne próbálnád megmagyarázni a hülyeségedet.


Fertőzni vírus, baktérium, vagy gomba tud. A sugárzás se nem vírus, se nem baktérium, de még nem is gomba.


Ha egy élő szervezetet ér sugárzás, akkor sugárterhelésről amennyiben lényegesen károsítja, sugárbetegségről), ha élettelen tárgyat szennyeznek be sugárzó részecskék, sugárszennyezésről beszélhetünk. "Sugárfertőzés" NINCS.

2013. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, de milyen hülyeséget? Biológiai értelemben nincs fertőzés, de nyelvtanilag helyes a sugárfertőzés kifejezés. Nem tehetek arról hogy te még nem hallottál erről.


"Legalább ne próbálnád megmagyarázni a hülyeségedet.

"Sugárfertőzés" NINCS."


Nézz utána a szótárban. Fertőzés nincs biológiai értelemben, de sugárfertőzésnek hívjuk a radioaktív (vagy más) sugár által okozott, élő testen nagy károkat okozó tüneteket. Ez pongyola megfogalmazás volt. A nyelvtanból gyengék kedvéért: Papírzsebkendő. Papír és kendő, mégsem zsebben tartjuk, de mégis így hívjuk. És még számtalan példát tudnék felhozni.

Sugárfertőzés éri azon embereket akik pl túl sokáig tartózkodnak kritikus zónán belül.

Remélem olvassa ezt az összes nyelvtan zseni aki lepontozott. Biológus vagyok, tudom mi az hogy fertőzés. De ezek szerint a te nyelvtani hiányosságaiddal vannak problémák.

2013. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és ezt az előző kommentemben is leírtam:

"Egy fertőzés lázzal és egyéb tünetekkel jár, de az elektromos vagy sok más fajtájú erős sugárzásnak kitett test nem mutat elváltozást azonnal."


Evvel utaltam arra hogy egy fertőzés nem egyenlő egy sugárbetegséggel. Te meg belekötsz egy darab szóba ami nyelvtanilag teljesen helyes. Egy gombás vagy bakteriális fertőzés tünetekkel jár, mint írtam és pont ezért veszélyesebb a sugárbetegség, mivel nem jár tünetekkel eleinte, ugyanúgy mint pl az elektromos testek által okozott károsodások.

Sugárfertőzés létezik. Te írtál hülyeséget. Csak nyisd már ki azt a szótárt.

2013. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Akkor, hogy te is megértsd: magyarul ez helytelen.


A fertőzés az a folyamat, amikor élő organizmus (vírus, baktérium, gombaspóra stb.) kerül az (emberi, vagy állati) szervezettel olyan kölcsönhatásba, amely a szervezetből biológiai válaszreakciót vált ki (antitest-termelés). A fertőzés mindig biológiai eredetű. De biológusként ezt tudnod kéne.


Vegyi (kémiai) jellegű behatás következménye a mérgezés. (ezért hibás az angol "radiation poisoning" tükörfordításaként megjelenő (szerencsére igen ritka "sugármérgezés" kifejezés.))


Az ionizáló sugárzás _fizikai_ jelenség, a szervezetre gyakorolt határa a _sugárterhelés_ (radiation exposure). A szennyeződés (contamination) csupán az a jelenség amikor egy tárgy (akár az emberi test, ruházat stb.) közvetlenül radioaktív anyaggal kerül olyan szoros (közeli, fizikai) kapcsolatba, hogy a radioaktív anyag bomlása során felszabaduló részecskék (alfa-részecske, elektron, gamma-foton) energiájuk egy részét közvetlen az elszennyezett testnek adják át, élő szervezet esetén annak sugárterhelést okozva.

2013. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!