Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz. Hogy sose...

Mit szóltok ahhoz. Hogy sose megyünk/mentünk el kirándulni, nyaralni, és emiatt önmagamtól nincs kedvem ezeket csinálni, és a szobámban töltöm a napjaimat?

Figyelt kérdés

Anyámmal élek, letudja a napi 8 óráját,és azt mondja hogy fáradt és ezért nem megyünk el sehova hétvégente.

Sose voltunk se kirándulni,se egyéb városi programokon Nyaralni se megyünk el soha,mert nem futja rá. Mennyire gáz,ha emiatt nekem is elment a kedvem ezektöl?(tehát magamtól nem mennék el)

Barátaim nincsenek akikkel ki tudnék ruccanni ilyen helyekre...

17F



2018. dec. 7. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kifejezetten gáznak nevezném, de azért szomorú. Ha van rá igényed, menjél, nem értem, miért kellene társaság egy túrához.

Nem voltatok programokon? Ezt el se tudom képzelni... Nem csoda, ha azt szoktad meg, de szerintem érdemes lenne kiruccannod egyedül is...

2018. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem voltunk sose sehol... Egyedül meg nincs kedvem menni...
2018. dec. 7. 22:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát érthető. Bár, hogy még egy kirándulásra sem. S vmire, mi ott van nálatok.

De ne menjen el a kedved. Annyi szép hely van, amit érdemes látni. Jó program, mit megnézni. Alapból en is megvagyok a szobámban. De vannak helyek, progranok, ahova, amikre szívesen ellátogatok!

2018. dec. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%

Ok, az egy dolog, hogy penz és idő hiány miatt anyáddal nem tudtál menni. De azt ne kend rá, hogy nincsenek barátaid és tulajdonképpen igényed sincs rá, mert az nem az ő hibája.

Mi se jártunk nyaralni, mert amíg apámmal együtt éltünk, ő állandóan dolgozott, amikor még elváltak nem volt rá pénz és igen, érthet ő modon az én anyám is pihenni akart egész heti munka után. Nekem viszont voltak barátaim és velük mentem ide-oda. Amikor már elég idős voltam, mentem diakmunkazni is, abból pedig tellett programokra, kesobb pedig nyaralasra is. Persze értem en, hogy sokkal egyszerubb anyádat szidni

2018. dec. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én arra bíztatnálak, hogy ha most épp nincs is kivel kimozdulni de valahol belül mégiscsak megvolna az igényed arra, hogy ne otthon üldögélj, akkor merj változtatni ezen. De ne kívülről várd a megoldást, hanem mérd fel, mi a pontos, jól körülírható célod ezzel,miért fontos neked ez a vàltoztatás. Gondold végig, mik a megoldás lehetséges módjai - nyugodtan rugaszkodj el a földtől, mert a gondolat újabb gondolatot szül és lehet lesz olyan elsőre megvalósíthatatlannak tűnő ötleted, amit sok szempontból végiggondolva mégiscsak közelebb jutsz a célodhoz. Végül azt is tudatosítsd magadban, hogy pontosan milyen lépéseket teszel azért, hogy élérd a célodat!


A lényeg, hogy te magad tudsz az otthon ülésen változtatni és ha vannak olyan külső akadályok, mint pl az ilyen programok megtalálásának nehézsége tapasztalat híján vagy épp a pénzszűke, ezen akadályok lebontását szépen vedd a saját kezedbe. Munka van vele, az tuti, de ha eléred egy kitűzött célodat, az milyen jó érzés màr!

2018. dec. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem egyszerüen nagyszüleid sem vitték sehova sem anyádat, a kirándulások felesleges kiszort pénznek tekintik.


Amit tehetsz, hogy ha vidéki vagy anyukádat karácsonyra megleped egy Budapestre vonatjeggyel, és körbe járjátoka várost. Ehhez vane gy jól bevált 1 napos túra útvonalam.


Ha meg Bp-i vagy akkor lementek egy napra a Velencei tóhoz vonattal, sétáltok egyet, lehet korcsojázni a parti mülyégpályán(lehet korcsolyát bérelni), és haza mentek...

2018. dec. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, de valahol el kell kezdeni. A világra való nyitás a legjobb dolog, ami történhet veled. Én is későn kezdtem el, mert ugyanígy "szocializáltak", max. egy balcsi fért bele, de nagyon nem is ott alvós (ami nem rossz, szeretem a Balatont is). Most meg úgy rászoktam az utazásra, hogy már a repcsin nézem a következő úticélt, mert "nem bírok itthon megmaradni a s*ggemen.:D Kezd el, nem bánod meg. Ha nincs kedved, vedd rá magad. Ha már benne vagy, élvezed. A legérdekesebb dolog egy idegen kultúrát, egy nép szokásait, ételeit, tájait, akár történelmét megismerni.
2018. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem voltak ezek a dolgok természetesek. Amikor lett is volna rá pénzem sajnáltam rá, de aztán rátaláltam egy-két utazós youtuberre és elkezdett érdekelni a dolog. Utána néztem és kiderült, hogy ha kicsit jobban utána járok elég olcsón lehet eljutni elég jó helyekre. Nyilván kompromisszumokkal, de amilyen körülmények közül jövök, engem pl egyáltalán nem tart vissza ha nem részesülök luxusellátásban vagy nem éppen egy csillogó szállodai szobában kell laknom. Szóval belevágtam és mára az egyik legfőbb hobbim. Évente minimum 2 hosszabb (1-2 hét) utazás meg 3-4 hosszú hétvége. Persze ez így már nem olyan olcsó, de kvázi azt költöm erre amit régen piára, így meg azért minden téren jobban járok.
2018. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így telt el a fél életem. Senki nem jött velem, egyedül nem mentem. Ültem minden nap a gép előtt, a szobám volt az életem, főleg egyetem alatt. Egész nap azon agyaltam mit csináljak, hova menjek, aztán csoda ha a boltba lejutottam.


Közel 30 évesen kezdtem el kimozdulni. Nekem a túrázás, természetjárás jött be. Nem drága, egész évben űzhető, és mindig érdekes. Sosem jöttem még úgy haza, hogy "bárcsak ne mentem volna". Vannak teljesítmény túrák is, sokféle távval, egyedül is lehet indulni de mégis ott a biztonságérzet hogy mások is mennek.


Idén egész rákaptam, 450-500 km-t túráztam mellette városnézések, múzeumok, sportesemények. Program mindig akad rengeteg.


Eleinte úgy voltam, hogy egyedül menjek? Majd elindultam és rájöttem, hogy így még mindig jobb mint egyedül otthon ülni. Eleinte jöttek is a csodálkozó "egyedül mész?" kérdések. Majd megszokták az emberek, idővel meg már ők akartak hozzám csatlakozni.


Régen azt kaptam meg, hogy mindig otthon ülök, most azt, hogy én mindig vagyok valamerre :D

2018. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
17 évesen szerintem már elég nagyfiú vagy ahhoz, hogy ne anyukádnak kelljen kézenfogni. Ilyen idősen én lány létemre mentem egyedül kirándulni, ahova csak tudtam. Ha meg anyukáddal akaraz menni, esetleg szólhatnál neki, kitalálni nem fogja a gondolataid.
2018. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!