Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit kell tudnom ahhoz ha...

Mit kell tudnom ahhoz ha Görögországba szeretnék utazni?

Figyelt kérdés

Nászútra szeretnénk menni, ősszel. Alap szinten beszélek angolul, azzal boldogulok? Soha nem jártam még tengeren túl, szóval elég tapasztalatlan vagyok és a párom is. Útlevél gondolom szükséges, de egyéb papírok? Vízum kell ide, vagy az csak az Egyesült Államok-ba szükséges? Oltás vagy valami hasonló? Illetve hol tudok idegenvezetőt találni vagy olyat aki oda vezet a szállásunkra?


Elnézést, ha butaságot írtam, de tényleg nem tudom. Köszönöm annak aki válaszol!



2019. jan. 12. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Igen, minden tengerentúli utazáshoz, így a Görög nyaraláshoz is kell vízum, hiszen elhagyod az EU területét. Görögország alapvetően trópus/óceáni éghajlatú ország ezért célszerű sárgaláz és malária elleni védőoltást beadatnod.


Szerintem angol alapokkal elboldogulsz, bár a görögök nagy része csak a saját nyelvét (a szuhaéli-görög keveréket) beszéli.


Idegenvezetőt a reptéren biztosan találsz.


Én már többször voltam ott nyaralni, nagyon ajánlom mert szép ország.

2019. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom milyen tengeren van túl Görögország. Görögországon túl van az Égei-tenger. Mivel Görögország az Európai Unió tagja sem vízum, sem útlevél nem szükséges. Elegendő a személyi igazolvány. Görögország tagja a Schengeni övezetnek, így ha repülőgéppel utazol gyakorlatban határellenőrzéssel sem találkozol. Ha szárazföldön, akkor a Szerb illetve Macedón határon lesz határellenőrzés.

Angolul el fogsz boldogulni, legalábbis nekem sikerült. Görögország nagyrészt az idegenforgalomból él, így be vannak rendezkedve a látogatók fogadására.

2019. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyi infóval rendelkezel a világról úgy általában, akkor inkább azt javaslom, hogy menj be egy utazási irodába és javasoljanak neked egy szervezett utat. Kizártnak tartom, hogy egyedül boldogulj külföldön.
2019. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%

Hűha!!!


Komolyan, inkább utazási irodával menjetek, mert látom, van baj elég.

2019. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szerbek rámennek a túristákra. El kell különíteni kenőpenzt, mert megszívatnak, míg nem fizetsz.
2019. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
És a házasságkötéshez megadták az engedélyt?
2019. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Na ezt a kérdezőt se az eszéért vették feleségül...
2019. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

"Soha nem jártam még tengeren túl"


Á! Rájöttem a megoldásra.

Te a "magyar tengernél laksz pl. Siófokon, és még sohasem mentél át a túlsó partra pl. Füredre.

Miért nem ezt írtad rögtön??

:)

2019. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Te jó ég. Ez nem tapasztalatlanság, ez ignorancia.
2019. jan. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon undorító az emberhez való hozzáállásotok, tényleg gyomorforgató.


Kérdező, nem kell se útlevél, se oltás, olvasgass útleírásokat, esetleg fórumokat, bár gondolom, úgy is fogsz, míg elutaztok. Ha mégsem érzed úgy, hogy magabiztosan indulnál el, akkor először menjetek irodával és akkor felhőtlenül telhet a kinn töltött idő.

2019. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!