Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németországba főképpen, de...

Németországba főképpen, de egyéb országokban, mennyire fontos az állampolgárság?!

Figyelt kérdés
Még több év lesz, míg odáig eljutok, hogy más országba fogok élni. De már inkább most szeretnék tájékozott lenni ezzel kapcsolatosan.

2019. jan. 20. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
12 éve élek Angliában mint magyar állampolgár. Azon kívül, hogy nem szavazhatok (önkormányzati szavazáson szavazhatok) nincs hátrányom. Jelen pillanatban a magyar útlevél jobb mint az angol. Sokkal több országba tudok menni vízummentességgel.
2019. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Én Törökországban csak az előnyeit tapasztalom annak, hogy nem vagyok állampolgár. Az egészségbiztosítástól kezdve az autóvásárlásig minden olcsóbb, mert mások az adószabályok így. Az állampolgárságnak maximum szentimentális értéke lenne a számomra (meg x tízezrek elpapírozása). Az unióban meg végképp nem látnám még szentimentális értelmét sem.
2019. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Ausztriában élek lassan 4 éve. Ismerek olyan harmincas bosnyákokat akik itt születtek, de még ők se cserélik le osztrákra a bosnyák állampolgárságukat.

Nekem is minden ugyanúgy jár, mint az osztrák állampolgároknak, szavazhatok stb. Semmivel sem érnék többet az osztrák állampolgársággal.

2019. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos. A nyelvtudás az ami nagyon fontos.
2019. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 22. 13:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy egy kicsit más nézőpont is megszólaljon: Svájcban a baráti körömben most belga, svéd és amerikai ismerösök egymás után adják be állampolgársági kérelmüket. Én is várom hogy elérjem a határidöt (és egy német ismerösröl is tudok). Maga a procedura, ha nem is bonyolult, de elég hosszu (also hangon 2 év körül)


Természetesen mindannyiu(n)knál igaz az, ha már 10-12 éve folyamatosan itt élsz, akkor jogosan tekint(het)ed ezt a hazádnak.


Emellett nagy különbségek nincsenek, csak néhány kisebb:

- (nép)szavazásokon nem vehetsz részt.. és abból minden évben van több

- talán biztositásnál (egészség, autó kfb) kis különbség a dijszabásban (függ tartozkodási engedély tipusátol is)

(- Esetemben hozzájárul a kockázatmenedzsment, Magyarország hosszabb távu nyugati kötödésével kapcsolatban)


Nagyjábol ennyi.

2019. jan. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. jan. 24. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!