Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Örményországban volt már...

Örményországban volt már valaki? Valóban a mennyország?

Figyelt kérdés

Valóban sokkal-sokkal jobb a közhangulat, mint Magyarországon?

Vidámabbak, közvetlenebbek az emberek és kedvesebbek?

A legtöbb ember nyugott, sokkal szívesebben beszélgetnek idegenekkel?

A rendőrök is segítőkészebbek, kedvesebbek?

Tényleg igaz, h sokkal szegényebbek , mint Magyarországon, de sokkal boldogabbak és ez látszik is, pl. mosolygós emberek sétálnak az utcán többségében?


Ezek tényleg így vannak?



2019. febr. 7. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Magyarok közhangulata mindig is rosszabb volt a többi nemzetnél.Ez egy népbetegség ami főleg az írigységből fakad.
2019. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Amit leirtal az az osszes harmadik vilag beli orszagra igaz. Az emberek mindenhol baratsagosabbak, segitokeszebbek mint itt.
2019. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Grúziában és Azerbajdzsánban jártam, ugye sok szempontból hasonló országok Örményországhoz, persze a maguk sajátosságai mind megvannak.


Alapvetően az egész régió szegényebb Magyarországnál, mennyországban így aligha nevezném. Turistaként valamivel pozitívabb hangulatot tapasztaltam, de azért a szovjet utódállamokban megszokott faarc még tetten érhető. Viszont jóval érdeklődőbbek az idegen iránt és örömmel beszélgetnek akkor is, ha nem értitek egymást! Rendőrök... a reptéri fotóért majdnem kicsavarták a telefont a kezünkből, a vasútállomáson viszont kimondottan haverkodósak voltak Grúziában.


Én nagyon ajánlom a régió felfedezését, gyönyörű természeti környezet, ezeréves kulturális örökség, három nagy kulináris régió fut össze ott és olcsóság van, cserébe persze fejletlenebb az infra.

2019. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

A magyar jövő megtekinthető Örményországban:


[link]

2019. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én több hónapot töltöttem Örményországban. Sok szempontból tényleg mennyország, igaz, hogy ezerszer közvetlenebbek, kedvesebbek az emberek, mint itthon. Utaztam a buszon, és olyan érzésem volt, mintha épp egy családi kiruccanásra mennék. Akinek nem jut ülőhely, attól elveszik a csomagját, hogy ne kelljen még azt is fognia. A külföldieket nagyon szeretik, sőt az idősebbek közül sokan jártak is már Magyarországon a Szovjetunió idején, és nagy örömmel idézik fel ezeket az emlékeket, meg azt a pár magyar szót, amit ismernek. :) Mondjuk ez a generáció angolul ritkán beszél, de az volt a tapasztalatom, hogy kézzel-lábbal is megértetik magukat. A rendőrök is teljesen normálisan, természetesen járkálnak az emberek közt, nem éreztetik a hatalmukat, nem rezzen össze mindenki, ha feltűnik egy egyenruhás. Jereván fő terén tavasztól-őszig minden este van "vízijáték", nagyon látványos dolgokat csinálnak a szökőkutakkal, van aláfestő zene, és mindez ingyenes. A rendőrök simán leülnek, ha nincs más dolguk, nézik a tömeggel együtt. Az ételek nagyon-nagyon finomak, és városszerte rengeteg kis ivókút van, amiből forrásvíz folyik. Én nagyon otthon éreztem ott magam, könnyen szereztem barátokat. Gyönyörű a zenéjük, egészen földöntúli a népi hangszerük (duduk) hangja. Viszont tény, hogy szegényebb ország a miénknél (olcsóbb ott a taxi, mint itthon a tömegközlekedés), nagy a munkanélküliség, és néhány dologban elmaradott nézeteket vallanak, pl. sokuknak fontos a szüzesség megőrzése a nászéjszakáig. Azt sem mondanám, hogy mosolyogva járkálnának az utcán (bár biztos nem olyan ellenségesen, ahogy sok magyar). Nincs az a dús, zöld természet, legalábbis a főváros eléggé kopár, de az atmoszféra, meg a hegyek látványa kárpótolja az embert (legalábbis engem lenyűgözött). Elképesztő ősi templomaik vannak. A szórakozóhelyeken nagy az éjszakai nyüzsgés, de rengeteg a kulturális program is. Szóval olyan félig föld, félig mennyország. :)
2019. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!