Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hajóval Bécsbe?

Hajóval Bécsbe?

Figyelt kérdés
Tud valaki valami infót, hogy van-e lehetőség hajóval eljutni Budapesttől Bécsig? Tudom használni a Google-t, de egyszerűen csak 2015-ös ajánlatot találok. Meg olyat, ami 4+ hajón töltött éjszakás. Nekem viszont sima Budapest-Bécs járat kéne, akár retour is de szállás nélkül, az megoldott lenne ugyanis.

2019. febr. 13. 07:24
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
Én ha jól tudom nincs "menetrend" szerinti hajó Budapest meg Bécs között,így csak a hajókirándulások maradnak!
2019. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam - szintén google :-)

Ha nem felel meg, akkor a lap alján van egy telefonszám, amin tudsz érdeklődni, milyen lehetőségek vannak?

[link]

2019. febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Régen volt szárnyashajójárat, de már én is csak az előttem linkelt kétnaposat találtam. Hívd fel a MAHART-ot.

[link]

2019. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: amúgy nem tudom, érdemes-e hajóval menni. Iszony hosszú az út (főleg odafele), a szárnyashajó zárt, nem tudsz kiülni - én max visszafele jönnék hajóval.

Ha hajózni akarsz, szerintem válassz inkább egy esztergomi vagy visegrádi utat.

2019. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve szűnt meg a menetrend szerinti járat, most csak programhajó van, meglehetősen borsos áron.


Egyébként Esztergomon túl annyira nem izgalmas a táj, a pozsonyi-dévényi szakasz az látványos még, esetleg a bősi zsilipelés lehet még egy technikai szempontból érdekes momentum.

2019. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ajándékba adtam volna, mamám 80 éves lesz jövő hónapban, nem nagyon tud menni, csak rövid utakat, én pedig Bécsben lakom, gondoltam eljöhetne nagynénimmel, itt lennének pár napot, aztán vissza. De így felejtős sajnos. Neki a városnézés meg ilyenek már sok, nem bírná. De még sosem voltak nálunk, mert nagynénim nem mer nagyvárosban vezetni, így mindig mi megyünk.
2019. febr. 13. 19:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 13. 19:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha Bp-en lakik a mamád, akkor vonattal nem hosszú az út, simán egy Railjettel vagy valamivel kijöhetne Hozzád Ott meg kimész elé a pályaudvarra, esetleg taxi, stb.
2019. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem budapesti, Mohács környékén laknak, csak Pestig lenne, aki felvinné őket, onnan meg gondoltam egy jó kis hajókázás élmény lenne neki. Nem tudom, mindenképpen valami élményt szeretnék adni neki, csak sajnos wellnessbe tudom, hogy nem szívesen menne, de mivel korlátozottan mozog, ezért nem tudom, mi lenne a jó. De mivel egyedül sem menne, csak nagynénimmel, úgy meg azért nem tudok ~400.000Ft-ot kifizetni hajókázásra, de az nem is lenne jó, mert mindben van városnézés is. Ezért kellett volna nekem sima oda-vissza hajóút. Mert ha simán csak eljönnének hozzám, abban kb nincs "ajándék" neki, vonatozás nem nagy élmény Magyarországon.
2019. febr. 13. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!