Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A lakóautóval, egész Európat...

Tápszi21 kérdése:

A lakóautóval, egész Európat bejáró emberek, miből keresnek pénzt?

Figyelt kérdés
Elkezdett mostanában érdekelni ez a téma, hogy azok az emberek akik lakóautóval nekilátnak a nagyvilágnak, miből teremtik elő a szükséges pénzt alapvető dolgokra? Ezalatt nem azt értem, hogy a családdal leugranak egy bérelt lakóautóval siófokra egy hétvégére, hanem tényleg azok akik ott élnek az autójukban. Instagramon láttam egy csomó képet “vanlife” hashtaggel amik nemis igazán lakóautók hanem egy furgont alakítanak át lakóautóvá, a saját elképzelésük szerint, mindent a hátuk mögött hagynak és így járják már évek óta a világot. Üzemanyagra, kajára ilyesmire hogy teremtik elő a megfelelő összeget? Internetes munkájuk lehet vagy hogyan? Tudom hogy nem kell sok pénz hozzá, mert alapvetően valamilyen szinten nomád életmódot folytatnak, és olyan felszabadultnak, szabadnak tűnnek hogy csinálják? Ha van köztetek valaki aki jártas ebbe a témába, az ne tartsa magába legyenszíves.

2019. febr. 23. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

"Tudom hogy nem kell sok pénz hozzá"


Ezt rosszul tudod, mert drága dolog.

Főleg ahhoz képest baromi drága, hogy eközben végig nyomorognak néhány m2-en, az 50 C fokos fülledt lakókocsiban és egész idő alatt csak nyilvános wc-ket és zuhanyzókat tudnak használni. Továbbá nem ott állnak meg ahol tetszik nekik, hanem ahol szabad. Magasabb tarifájú az autópálya és a parkolás is... stb...stb...

2019. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Én már sokat gondolkoztam azon, hogy ha nem lenne a férjem, és tudnék vezetni, akkor én is így élnék. Online dolgozom, a feltétel annyi lenne, hogy napi pár órára be tudjak ülni valahova, ahol van net. Szerintem nem megfizethetetlen.
2019. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés hogy mennyire bevállalós valaki.

Én laktam 3 hónapig kisbuszban, körbejártuk Európát.

Parkolókban, út mentén a tengerparton laktunk, szállásra, autópályára sosem költöttünk.

Most már hogy vannak viszonylag olcsón napelemes rendszerek, így már könnyebb lehet, főleg a hűtő hiányzott, a hideg 🍺!

De napelemmel tudod tölteni a laptopot, megy a hűtő, mi kell még?

Jellemzően nem basztatott senki.

Azt hogy ezek az emberek miből élnek nem tudom, úgy tudom hogy a blog írásaért is kapnak némi pénzt.

De sok nem kell, ha szereted a nomád életmódot.

2019. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Én még kerékpáron is sokat jártam például Ausztriát és Németországot. Bár volt nálam pénz elég, mégis volt úgy hogy kíváncsiságból egy fillért sem költöttem, hogy bebizonyítsam magamnak hogy akár nulla Ft-ból is sokat utazhat az ember. A természetben találtam ingyenes kerékpáros pihenőhelyeket. Ott volt egy fészerhez hasonlító épület csak lakkozott, a mellette lévő tóból kifoghatta a kerékpáros a halat, majd tetszése szerint tűzön megsüthette. Vagy terménybetakarításkor a földutak mentén el volt hullatva sok krumpli, zeller, petrezselyem, stb. abból főzhetett is ott magának aki akart. Majd körtével folytathatta a telezabálást, mivel gyömölcsfa is volt ilyen helyeken. Ez sokkal élvezetesebb túra volt mint amikor mindenre költöttem és egy pléhdobozban (busz, vonat) tettem meg ugyanezt. Az utóbbi élmény otthon is átélhető a monitoron, mivel a busz ablakából való bámulás csak az. Az út után nem azt mondtam hogy soha többé, hanem azt hogy ezt folytatnom kell az óceániai trópusi paradicsomban is. Az utazás tényleg nem pénz kérdése, persze ha valaki a dubai királyi lakosztálynál nem adja lejjebb, akkor legyen nála 2-3 millió Ft egy éjszakáért, további 2-3 millió meg az egy napos ellátásért.
2019. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Mondjuk 50 fokos lakókocsi és közwc talán a 80-as években volt:). Egy mai lakókocsi akár jobb,mint egy átlag lakás. Elég rákeresni a neten. Az én ismerettségi köröm kivesz egy évi fizetés nélküli szabadságot, eladnak pár drágább dolgot,amire nincs szükségük valamint hitelt vesznek fel erre az időre. Emellett van egy vállakozás,amiben nem kell ott ülni,de hozza a pénzt. Viszont nem lehet csak úgy megállni akárhol és táborozni. Kemping vagy lakókocsisparkoló.


Egy egy éves európai ilyen utazgatás cakompakk kb 9-10 millió forintnyi összeg, és ebben benne van az üzemanyag, autópályadíj, szállás, étterem, belépők, biztosítás,kaja,minden.


www.freedomtravel.se -el lehet olvasni angolul is.

2019. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 grafno ***** válasza:
89%
Eggyik ismerosom 29eves. Eladta a házát. Vett egy pár éves vw t5t és már 7honapja az autóban dekkol. Ő horgászni ment franciaba és bejarta már az országot is. Ő akar alapítani egy horgász céget és ahhoz csinál portfóliót. Már találkozott több emberrel is akik ugyanezt csinálják mint ő. Autó és horgászás egész évben. Neki cége volt előtte és volt tartaléka.
2019. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vlog maga egy pénzkeresés.

Valakinek annyira, hogy ez a fő állása.


Nézd meg Simple Track Sampler csatornát, vagy az BKXC csatornát. Igaz, ők brinások 2.5 milliós bringán és másik 4 milliós kamera szettel. De az alap ötlet ugyan az.


Aztán vannak szponzorok.


Igényeket lentebb adják, így olcsóbb.


Sok helyen lehet kukából enni, mert a boltok csomagolás sérülése nélkül dobnak ki lejárat előtt egy héttel ehetőt élelmiszert. Van, aki mást sem eszik, csak ilyeneket! Ingyen van. Ehető. És pazarlást is csökkenti.


360fok bringa - ők is világ körüli útra mentek. Szponzorok, blog, Vlog mellett 4 millió volt egy évre, amit elköltöttek. Igaz, ott a bringa, alkatrészek kapott cuccok voltak a szponzortól. De laktak olyan helyen, ahol rühesek / nyűvesek lettek, meg más fertőzést szedtek össze. Szóval. Nem ugyan az az élet ára, ha igényeket megszűnteted.


A web design olyan, amivel úton is lehet keresni. Vannak egyéb táv munkák. Online (nyelv) tanítás, lelki segély, pszichológus stb.. Kézműves dolgokat lehet bárhol árulni. Csak adózás szempontból neccesebb. Online poker :) Najo, az utóbbihoz elég sok képzés kell, hogy profit jöjjön belőle és nagy rizikó.

2019. febr. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Az a baj Európával, hogy az olcsó is drága. Havi 1 milliót közelítő költségekkel lehet számolni, plusz azzal, hogy az év javában rossz az idő. Ázsiában ugyanez fele-harmada úgy, hogy közben fixen van szállásod, időnként luxusozol és ha úri kedved úgy tartja, masszíroztatod magad egy órán keresztül. A regionális repülés is bagóból megvan.


Ha meg hasonló színvonalat akarsz, mint amit egy lakóautó tud, nagyjából havi 100k Ft elég, voltam úgy 3 hétig Laoszban, hogy csak bringázgattam meg lógtam pár falusival, akik teljesen tájidegen módon tudtak angolul, jóval olcsóbb volt, mint ha itthon éltem volna.

2019. febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mondjuk 50 fokos lakókocsi és közwc talán a 80-as években volt:). Egy mai lakókocsi akár jobb,mint egy átlag lakás"


Csakhogy a kérdező nem ebbe a -milliomos- kategóriában gondolkodott!

"hanem egy furgont alakítanak át lakóautóvá"


[link]

2019. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es a videód nélkül is tudom,miről van szó. Nem a milliomos kategória? Hát ha nincsenek millió,akkor tökmindegy,hogy egy kispolszkival vagy egy többmillás lakóautóval tervezi is,mert ez itt csak egy közlekedési eszköz jelen esetben és nem ez a költségek jelentős része. A kérdése pedig a finanszírozásra vonatkozott.
2019. febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!