Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha nem találom az útlevelem,...

Ha nem találom az útlevelem, de új kellene?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már vagy 3 éve lejárt, de azóta csak olyan országokban voltam, ahova személyi is elég. Most viszont váratlanul meghalt egy ismerősöm és sürgősen mennem kellene Amerikába, de oda meg kell az útlevél. Meg is volt, de két hete költöztünk és azóta nem találom. Van bármi hátrányom abból, ha úgy megyek csináltatni, hogy elveszett a régi? (Szeretnek időt spórolni és nem a lakást túrni.)
2019. febr. 26. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Hátrány a 30-40 forint, amibe a sürgősségi útlevél-kiállítás kerül...
2019. febr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
*30-40 ezer
2019. febr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, engem az elvesztett és a megújítandó közti különbség érdekelne.
2019. febr. 26. 13:50
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
8%
Ez a sztori már ott bukó,hogy allitasod szerint volt egy utleveled,ami most 2hete költözésnél elhagytál,de amúgy is le volt járva 3 éve.Egy lejárt útlevéllel mégis hogy akartál bárhova is utazni?!?
2019. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

"Azzal tisztában vagyok, engem az elvesztett és a megújítandó közti különbség érdekelne."

Már rég nincs különbség a kettő között.

2019. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Anno én külföldre költöztem -unios állam- és nem híztam magammal ag amúgy is lejárt útlevelemet. Házasságkötés miatti névváltoztatás miatt viszont pár evvel később útlevelet kellett csináltatnom. Elmondtam a követségen, hogy Magyarországon van a régi, de lejárt, igynsiman minden extra költség nélkül megcsinaltak.

Tehát az egyetlen plusz költség, ami neked felmerülhet, az max a sürgősségi eljárás dija

2019. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

(Ah, ötös, hol láttad, hogy a lejárt útlevéllel utazni akartam? Hm? Kérlek, húzd alá pirossal.)

2019. febr. 26. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Az 1-4 válaszokkal ne foglalkozz, azokat funkcionális analfabéták írták.

Ha lejárt a régi útlevél, akkor nem ér anyagi hátrány ha elveszett.


Ha érvényes útlevél veszett volna el, akkor már lenne felár, viszont ha ellopták volna akkor ingyenes a pótlás.

2019. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!