Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Saint Luciáról tudnátok...

Saint Luciáról tudnátok mondani nekem pár hasznos információt?

Figyelt kérdés
Például helyek, ami mindenképp meg kell nézni, mennyire drága az ottlét, esetleg valami jó étterem?
2019. márc. 1. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Mi voltunk ott de nem egy nagy durranás az egész. Az egyik irűnyba 5 kilóméter, a másikba vagy 15. Persze vannak jó helyek ha van sok pénzed. De túlsokra ne számíts. Nekem például Kuba jobban bejött. :)

2019. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kubát én is néztem, de elsősorban most a tespedésről szól az utazás :) kubában annyi minden van, hogy vétek lenne tespedni :D szép tengerpartok, naplemente, ilyenek most a lényeg.
2019. márc. 1. 18:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha azzal kezded hogy tespedni mész akkor tutira mást ajánlottam volna. Na ezér teljesen kár volt Saint Luciáig menned.
2019. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Az előttem szólóval ellentétben nekem egyik, ha nem kedvenc szigetem a térségben.


Tespedésre kiváló, mivel vannak olyan luxus szállodák és resortok, ahol magán a szálloda vagy resort területén simán el lehet lenni (sőt erre vannak kitalálva!).


Amit érdemes megnézni:

-Soufriére (ott van egy vulkán, amiből meleg fekete víz jön ki, és lehet benne fürdeni, nagyon buli).

-Gros Islet, ez egy "történelmi" kisváros hangulatos éttermekkel. Illetve péntek esténként szokott buli lenni az utcán. (Szól a zene, meg vannak árusok, meg lehet táncolni.)

-Mivel ez egy hegyes / erdős sziget, van egy CSOMÓ természeti látnivaló, sőt a legtöbb látnivaló természeti. Amit a Google kidobott St. Lucia látnivalói alatt, az kiváló lista: [link]

-Ha el tudsz menni piacra, akkor érdemes szerintem (ha érdekelnek a trópusi gyümölcsök).

-Tengerpart elég sok helyen van értelemszerűen. Ha esetleg a kis repülőtérre (George FL Charles Airport) érkeznétek vagy onnan indulnátok, pont mellette a Vigie beach is tök jó szerintem.

-Van egy botanikus kert is. Nem azt mondom hogy feltétlenül látni kell, viszont ha van időtök, akkor szerintem érdekes olyan növényeket a szabadban látni, amiket Magyarországon legfeljebb üvegházban látnál cserépben.


---


Nem tudom milyen tudnivalók érdekelnek (kérdezz nyugodtan).

-Angol a hivatalos nyelv, de a helyiek a francia egy torz változatát is beszélik egymás között, amit patoisnak vagy creolenak hívnak.


-2 évszak van, egy esős meg egy száraz (nyáron meg ősszel van az esős). De ez nem olyan eső, hogy beborul az ég, és 2 hétig nem látsz napot, hanem gyors záporok vannak, akár naponta többször.


-A helyiek nagyon aranyosak, bár hogy mondjam... nem villámbilik (képzeld el mondjuk a sziesztázó olaszokat kétszeres fokozatra kapcsolva). Turistás helyeken persze be vannak "tanítva", hogy hogy kell jó szolgáltatást nyújtani, most a nagy átlagról szóltam csak.


-Az országban baloldali a közlekedés. A tömegközlekedés kiszámíthatatlan (ezt nem túlzásból írom!), taxizni kell, vagy autót vezetni. (Nem tudom, hogy magyar jogsival lehet-e autót bérelni, vagy hogy van ez. Nekem mindig vitte valaki a fenekemet.) Az viszont biztos, hogy a közlekedési morál az messze az általad megszokott alatt van. Magyarországon akkor is keresztet vetek, amikor az autópályán meglátok egy román rendszámos autót, na most a st. luciai sofőrök sokkal veszélyesebbek. Vannak városok, viszont jellemző az az építkezés, hogy az út mellett az erdő közepén össze-vissza vannak épületek. Így aztán nem biztos, hogy sétával sok helyre el lehet jutni (meg azért sem ugye, mert hegyes az egész).


-A fehérek (meg a gazdagabb feketék) inkább északon laknak, pl. Rodney Bay olyan hely, ahol vannak kávézók meg bevásárlóközpontok meg ilyenek vannak, ahol szeretnek lógni.


-Az előbbi állításom alapján nem kell megijedni ha délre mennétek (ahol a legtöbb látnivaló és sok luxus szálloda is van!), karibi viszonylatban St. Lucián jó a közbiztonság. Vannak a józan ész szerint betartandó dolgok (pl. éjszaka egyedül elhagyatott helyen ne kolbászoljál, főleg ha nő vagy), de amúgy tényleg nem veszélyes ország. Még a lepukkant kalyibák közt (ahol a szegényebbek laknak) is nyugodtan lehet sétálgatni, engem se ütöttek még le egyszer sem. :-)


-Árak: valami nagyon olcsó, valami nagyon drága. Import élelmiszer drága, de pl. ha elmész piacra, ott olcsó árakkal fogsz találkozni. Ruhák olcsóbbak, mint Magyarországon, ha annyi időre mentek, hogy a plázázás is belefér, akkor körbe lehet nézni. Éttermek olyan budapesti árakkal működnek. Vannak viszont helyiek által frekventált kifőzdék, ahol egyáltalán nem főznek rosszul, csak nincs pincér meg fehér abrosz ugye. Azt viszont megjegyezném, hogy ott a "szegény" turista az mondjuk a nyugati középosztály, de kőgazdagok is járnak oda dögivel, tehát ha nem olyan helyeken jársz, ahova a helyiek is járnak, akkor olyan árakkal is fogsz találkozni...


-Abban a térségben, és St. Lucián is híres a "fekete zene". Ide tartozik a jazz, a reggae, meg az ún. soca (ez számít fiatalos zenének ott). Van is egy karnevál júliusban ami egész jó. A legjobb karnevál Trinidadon van, de ez se rossz.

2019. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A bal oldali közlekedéssel nincs bak, mert Londonban élünk és minden nap vezetek. Autót béreltünk, úgyhogy a közlekedés nem probléma. Köszönöm a válaszokat!
2019. márc. 1. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Kedves ügyeletes megmondóember!


Ennél azért tuti több helyesírási hibát ejtettem. Sőt, ha vesszőhibákat is találsz, akkor már végképp te leszel a gyakori király.


A kérdező kérdezett rá a tespedésre, én közöltem, hogy vannak olyan luxusszállók meg resortok, amiknek ez a céljuk. Történetesen tudok a létezésükről, de én ismerősökhöz mentem mindig, náluk is aludtam. (Ezért is írtam egyébként, hogy mindig más vezetett.)

2019. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jajj, ne veszekedjetek :) kinek a pap, kinek a papné. Most nem a városnézés meg a kultúrális feltöltődés a cél, hanem a lazulás, napozás. Kuba mindenképp úticél, csak nem most, mivel oda aktív utazóként szeretnék egyszer eljutni :)
2019. márc. 1. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!