Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meddig használható a diák...

Meddig használható a diák igazolványom kedvezményes bérlet vásárlásra?

Figyelt kérdés

Idén fejeztem be az egyetemet, hónap végén lejár a diákigazolványom érvényessége és itt jön az a rész, amit nem értek.


Egy weboldalon azt írták, hogy minden olyan Budapest bérlet, amit az adott hónapban (például március) vásárlok, az márciusi bérletnek minősül, ezért a diákigazolvány még érvényes rá. Tehát elvileg ha most a hónap végén jár le a diákigazolványom, de előtte az utolsó nap veszek még egy bérletet a következő hónapra, ami ugye márciusi bérletnek minősül, akkor az még érvényes lesz nekem április végéig?


Illetve mi a helyzet a kiegészítő (máv/volán) bérletekkel? Ha a fent leírtak igazak, akkor igazak lennének a kiegészítő bérletekre is?


2019. márc. 25. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a kedvezmény létezik, de csak a BKK esetében. A diákigazolványod érvényességének utolsó napján is vásárolhatsz Budapest-bérletet, mert a BKK-nál a kezdőnapnak kell beleesnie az érvényességi időszakba. Tehát ha március 31-én veszed a diákbérletet, akkor április 30-ig (pontosabban:május 1-jén hajnali 2 óráig) utazhatsz vele legálisan, de kizárólag a BKK-val. Tehát MÁV-val és Volánnal nem. És ami még fontos, hogy ezt csak a 30 napos bérlettel teheted meg. Ezt azért teszem hozzá, mert egyes leleményes emberek azt hiszik, hogy ezt az engedményt kihasználva 3 hónapos vagy éves bérletet is lehet venni. De nem lehet.
2019. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szeptemberig meg lehet próbálni, bár igazából te tudod hogy is akarod.
2019. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!