Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van bármilyen mód arra, hogy...

Van bármilyen mód arra, hogy kedvezményes bérletet vehessek?

Figyelt kérdés
Egyelőre középiskolai diák vagyok, idén érettségizek, nyáron pedig munkát szeretnék vállalni. Cegléden lakom, ahhoz, hogy eljussak a munkahelyre, amit kinéztem, Ferihegyre kéne felutaznom vonattal. Mivel nyáron még nem lesz budapesti iskolával tanulói jogviszonyom, így nem vehetek MÁV diákbérletet, viszont ha mindennap 50%-os jegyet vennék, akkor is 20+ ezer lenne egy hónapra az útiköltségem. A munkáltató nem segít az útiköltség kifizetésében, mert diákmunkásként vennének fel. Próbáltam kiskaput keresni, de nem találtam semmi ideális megoldást.

2019. márc. 11. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Be kell jelentkezni Budapesten egy ingatlanba, mint tartózkodási hely. Így Budapest és az iskolád között megveheted a diákbérletet.
2019. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. márc. 11. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:
A hallgatói jogviszony nyáron nem ér véget az érettségivel, hanem szeptember vagy október végéig érvényes a diákod. Tudsz venni diákbérletet a nyáron.
2019. márc. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!