Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti túráztok/túráznátok kisbabá...

Ti túráztok/túráznátok kisbabával és/vagy kisgyerekekkel? Miért ha igen, és miért ha nem?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam: [link]


és nálunk is kb. ekkorák, de nem igazán mentünk még, pedig jó lenne elkezdeni már. Vélemény?



#túrázás babával #kirándulás kisgyerekkel
2019. ápr. 27. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Mi nagyon sokat utazunk (inkább külföldön, de belföldre is megyünk évente párszor). Még nincs gyerekünk, jövőre tervezzük, de abban biztosak vagyunk, hogy szeretnénk vinni már piciként is mindenhová. Legyen szó akár egy hétvégi wellnessről, akár egy hosszú nyaralásról Balin. Szeretnénk neki megmutatni majd a világot, és hamar hozzászoktatni az utazáshoz, megszerettetni vele különböző kultúrákat. Nyilván hozzá alkalmazkodva, tehát nem egyben lenyomva a Bécs-Bali útvonalat például, vagy nem görcsösen ragaszkodva az elképzeléshez, útitervhez.


Mi lazák vagyunk, és szerintem szülőként sem leszünk majd extra parásak. Főleg azért, mert mi is így nőttünk fel, féléves koromban már Egyiptomba mentünk. Barátoknál is azt látjuk, hogy mennek a gyerekekkel, jól érzik magukat és tényleg látszik mindenkin, hogy élvezik.


Szóval én úgy gondolom, hogy amíg ez jó mindenkinek (gyereknek-szülőknek egyaránt), addig nyugodtan lehet menni, és felfedezni, élvezni az életet.

2019. ápr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Attól függ, hogy hol, milyen időben mennyi ideig
2019. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
nem, én inkább várnék olyan 10 éves korig addig lightos cucc mert én nem bírnám azt, ha a gyerek folyton nyavajogna
2019. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Országon belül meg autóval külföldre a közelebbi helyekre mindig mentünk, de a repülős távolabbi utazásokat nem vállaltuk be, mert korábban tapasztaltuk, hogy mennyire kikészítő 2-3 órát egy folyamatosan üvöltő sátángyerek közelében eltölteni repülőn és mi nem akartunk ennek kitenni másokat se meg a gyerekünket sem, mert azért ő is szenved olyankor. Amikor már kicsit nagyobb volt 4 éves akkor meg mentünk mindenhova, mondjuk nagyon nyugodt gyerek simán végigült már akkor is 4-5 órát. De nem minden gyerek ilyen.
2019. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szoktam látni ilyen kisgyerekes szülőket.

A gyerek többnyire kihisztizi a kiránduláshoz a nyuszibiciklijét vagy valamelyik lábbal hajtós játékát.

Az első kétszáz méterig a szülő előtt haladnak.

Utána a szülő cipeli a gyerekét is és a járművét is...

2019. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi is túrázunk, pici kora óta. Még a fekvőkocsit használtuk, amikor már nagyokat sétáltunk a parkban, arborétumokban. Időnként kivettük, nézelődtünk vele. Nagyokat pihentünk, amikor letettünk neki egy plédet és azon mászkált. Ülőkocsiban már 7-8 km-es túraútvonalakat is bejártunk. Direkt nagy kerekű, jól rugózott, "terepjáró" babakocsit vettünk. Utána jött a háti hordozó korszaka. Amikor akart, kiszállt, nézelődött, bóklászott, amikor elfáradt, visszaült a hordozóba.

Parktájfutó versenyekre is jártunk vele háti hordozóval. Másfél évesen az utolsó bólyától a célig már mellettem szaladt.

Amikor valamelyikünk szakmai útra, konferenciára megy, igyekszünk együtt menni a párommal és most már a kicsivel is. Először 10 hónaposan voltunk vele repülős úton. Nagyon élvezte az utazást és az új helyek felfedezését is.

Úgy látom, tetszik neki az utazás és a kirándulás. Ha nem tetszene neki, nem erőltetnénk a dolgot. De mivel úgy látom tetszik, 10 éves korára valószínűleg bejárjuk vele Európát.

2019. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abszolút gyerekfüggő. Ha megszokta a háton hordozást, és a szülő is bírja nem csak a gyereket, hanem a cuccokat is cipelni akár egész idő alatt, akkor ki lehet próbálni a túrázást. Az én gyerekeim sosem szerették a háton cipelést, máshogy pedig nagyon nehéz lett volna őket vinni, mert csuda nehezek voltak. Aztán a terep és az időjárás se mindegy, csúszós vagy meredek útvonal elég nagy kínszenvedés lehet picikkel, változékony időben még több cucc kell. Ovis, szobatiszta gyerekkel már egyre könnyebb a dolog, kevesebb a cipelnivaló, saját lábán is többet tud menni, de ezt a cikkben is írták. Két gyerekem van, amióta a kisebb is elmúlt 5, már egész jókat lehet velük sétálni (pl. ovis kirándulásokon is gyalogoltunk jó sokat), kevesebb gond van velük (nem kell pelust cserélni, bébiételt kanalazni stb., ritkább az elesés, baleset), és ami a legjobb, saját kis hátizsákjukban viszik az innivalójukat, szendvicsüket, egyéb apróságokat, pulcsit a derekukra kötve :) Szeretnek is menni mindenfelé.
2019. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!