Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik külföldön élnek/ tanulnak...

Akik külföldön élnek/ tanulnak! Ti milyen szintű nyelvtudással mentetek ki és mennyi ideig tartott, amire teljesen belejöttetek és gond nélkül kommunikáltatok?

Figyelt kérdés
Én erasmusra megyek következő félévben és kicsit izgulok, hogy mennyire fog menni az angol. Van egy c1-es nyelvvizsgám, de jelenleg nem használom mindennapi szinten és biztos kell majd egy kis idő amíg belerázódok.

#külföld ##erasmus
2019. ápr. 28. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiaba mentem, nulla holland nyelvtudással, kb középfoknak megfelelő angollal. Mivel itt mindenki beszél angolul, nem volt kommunikációs gondom. Kb egy év után egyszerűbb -beszélgetést meg tudtam már oldani hollandul is. Mindenkiniszonyat segítőkész és türelmes volt, mondjuk gondolom azért, mert eleve azzal kezdtem, hogy nem nagyon megy meg a nyelv. Illetve nagyra értékelik, ha valaki próbálkozik az anyanyelvükön hozzájuk szólni.
2019. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én anyanyelvi szintű angollal mentem, de azzal is megszenvedtem Skóciában. Amúgy van 4 hónapod még alsó hangon. Nem izgulni kell hanem gyakorolni.
2019. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tralalalaal ***** válasza:
91%
( nem erasmus hanem cserediákság ) nagyon minimális angollal (értsd semennyivel) és nulla finn tudással jöttem ki Finnországba 8 hónapja ( augusztus közepén) most nagyjából bármiről el tudok kommunikálni egy alap szinten finnül, plusz készülök letenni nyáron Magyarországon egy angol felsőfokú nyelvvizsgát
2019. ápr. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a közép- és felsőfok között lehettem, amikor Írországba költöztem 2 éve. Igazából olyan sose volt, hogy valamit ne tudtam volna elintézni a nyelv miatt, de tény, hogy bele kellett rázódni a dologba, mert akkor még nagyon fárasztó volt egész nap angolul kommunikálni.
2019. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gimisként Ausztráliába mentem cserediáknak, egy tanévre. Már akkor jól beszéltem az angolt (C1 szint), de ott azért kellett pár hét, hogy megszokjam az ottani angolt. Az iskolában annyira nem volt gond, inkább a mindennapokban, amikor sokan nem tudták, hogy ki vagyok, mi vagyok, honnan jöttem. De 1-1,5 hónap után belerázódtam, és semmi gond nem volt.

3 nyarat töltöttem Barcelonában (egyet gimnazistaként, kettőt már egyetemistaként), és az első útnál még csak középfokú szinten beszéltem, de semmi probléma nem volt. Sőt, akkor nem is beszéltem senkivel angolul, vagy magyarul a szüleimen, barátaimon kívül, kint csak spanyolul szólaltam meg, és rengeteget fejlődött a szókincsem is. A másik két nyáron már azért mentünk rendesen bulizni, több emberrel az angol volt a közös nyelv, ráadásul jött velem egy magyar barátnőm is, vele magyarul beszéltem, és érződött, hogy ez kevésbé volt intenzív.

Erasmuson is voltam (Amszterdamban), sosem beszéltem hollandul, nem ismertem a nyelvet sem, de az angollal megoldottam mindent gond nélkül.


Hidd el, ha már ott leszel, simán fog menni.

2019. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországba jöttem Erasmusszal, középfokú nyelvvizsgám volt de az első pár hét kemény volt, aztán belejöttem. Ami rengeteget segített, az hogy olaszokkal laktam együtt nem pedig a többi külföldi erasmusossal (ott mindig mindenki angolul beszélt csak, hiszen az volt a közös nyelv, míg én rá voltam "kényszerítve" hogy olaszul beszéljek reggeltől estig).


Azóta olasz férjem lett és kint élek, így már ha nem is anyanyelvi szinten, de egész jól megy az olasz :)

2019. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!