Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol laknál légyszívesebben?

Hol laknál légyszívesebben?

Figyelt kérdés

Belföld-külföld?

Esetleg város, falu neve?

Miért?



2019. ápr. 29. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol most élek. (megyeszékhely)

Pont jó, nem túl kicsi, de még nem is túl zsúfolt, élhető, még tűrhető a közlekedés, de van minden, amitől nem unalmas egy hely, színház, kiállítás, hangverseny, koncert, programok, stb. Mindent lehet helyben intézni, nem kell máshova menni.

Esetleg egy másik városrészbe költöznék, ahol csak családi házak vannak, és még kisebb a forgalom.

Környező faluba, kisebb településre se szívesen költöznék, mert akkor mindig autóhoz lennék kötve. Így pl. ha akarok, akkor egy esti programra mehetek busszal, taxival is, és nem horror áron.

2019. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahol külföldön egy elszigetelt kis faluban/közösségben.
2019. ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Régen (14-15 évesen) mindigis úgy gondoltam, hogy én külföldön fogok élni, máshol telepedek le. Éltem egy tanévet Ausztráliában (Sydney 'mellett'), 3x2,5 hónapot Barcelonában és egy szemesztert Amszterdamban. Az elején nagyon jó volt, imádtam minden helyet, de bizony megjelent mindig a honvágy. Nekem fontos nagyon a családom, a barátaim, és nem tudnék tőlük ezer kilométerekre élni. Magyarországon belül nincs távolság, de azért egy spanyol-magyar útvonalat nem vállal be minden hétvégén az ember.


Budapesten élünk (azon belül is a budai részen), és úgy érzem, hogy itt pont jó nekünk. A belváros közel van, de mégsem érzem azt a fullasztó szmogot, tömeget, betondzsungelt. Vannak parkok a környéken, igazi kertvárosi rész. Csendes, nyugodt, zöld.

2019. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Magyarországon csak Budapesten, itt is minél közelebb a belvároshoz. Itt van normálisan fizető munka, rendes infrastruktúra, kultúra, stb. Hosszabb távon viszont egyértelműen Délkelet-Ázsia fele veszem az irányt, sokkal közelebb áll hozzám az az élettempó és mentalitás. Kelet-Európát még úgy-ahogy tudom tolerálni, de innen nyugatabbra minden annyira élettől elrugaszkodott és kiüresedett, hogy 5 perc után megunom az egészet.
2019. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Budapesten éltem életem nagy részében, nem tudnám elképzelni, hogy Magyarországon máshol lakjak (legfeljebb az agglomerációban). Ne értsetek félre, nincs bajom a vidékkel vagy a vidéki emberekkel, csak ezt a környezetet szoktam meg.
2019. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
a Holdon:)
2019. ápr. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
40 évig laktam városban. Elég ideig ahhoz, hogy észrevegyem, számomra ott valóban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Nekem egyetlen csepp vadvíz többet jelent egy egész metropolisznál. Én csak vidéken tudok élni. Tóparton, erdőn-mezőn, kertben, baromfiudvarban, és csak rossz időben behúzódva a házba.
2019. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jánoshalma, Budapest.

Mosr Martfűn élek

2022. okt. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!