Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha valaki úgy dönt, hogy...

Ha valaki úgy dönt, hogy lakókocsiban szeretne élni, akkor milyen lakcímre kell magát bejelenteni?

Figyelt kérdés
Csak tűnődtem rajta, hogy hogyan oldják meg ezt az ilyen világjáró utzók.

2019. máj. 3. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a fajta életmód engem is érdekel. De szerintem sehogy nem lehet magad bejelenteni. Ha jól tudom, mobilházaknál is ez a helyzet.
2019. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2019. máj. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 2. válaszban belinkelt kérdésből is kiderül, hogy a te elméleti esetedben a település szintű lakcím a megoldás. Tehát gyakorlatilag a hajléktalanokkal egy kategóriába kerülnél. Amúgy a világjárók nem kötelesek beszámolni a világjárásukról (nem a szocializmusban vagyunk) tehát a már meglévő lakcímükön is bejelentkezve maradhatnak. Ismerek olyan embert, aki a rendszerváltás után lelépett nyugatra, és még mindig oda van bejelentve, ahol gyerekkorában lakott. Szerintem a külföldre költöző magyarok nagy része így van ezzel. Senkit semmi hátránya nem származik abból, ha továbbra is a korábbi lakcímére van bejelentve (feltéve, hogy ott a rokonai élnek, és nem adták el az ingatlant)

Szóval ha világot akarsz látni, vagy lakóautóval járni az országot, akkor az a teendőd, hogy nincs teendőd. Ha meg kiköltözöl, akkor lehet egyszerre magyar lakcímed is, meg kinti lakcímed is...Persze az utóbbi az adott országban lesz leadminisztrálva, tehát nem a magyarok állítják ki neked a külföldi címes kártyát :)

2019. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D. Brasco ***** válasza:

Kiegeszites az itolso valaszhoz


"Ha meg kiköltözöl, akkor lehet egyszerre magyar lakcímed is, meg kinti lakcímed is..."


Ez ugyan igaz viszont csak azzal a feltétellel,hogy a 2kozül egy ideiglenes a másik meg állandó!Ugyanis az eu-n belül egy nem olyan régi határozat szerint nem lehet két fő azaz állandó lakcímed!

2019. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet a a hasznos válaszokért. Abban az esetben viszont mi a felállás, ha az illető tegyük fel eladja az ingatlanját? Be lehet jelentve mondjuk a legközelebbi ismerőséhez?
2019. máj. 4. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!