Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » "Van life" hogyan?

"Van life" hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Biztosan ti is hallottatok már erről az úgynevezett "van life"-ról.

Youtube-on több helyen is láttam már, hogy például egy párnak van egy kisbusza ami lakhatóra be van rendezve és bejárják a földet.

Az lenne a kérdésem, hogy ezt mégis hogyan lehet megvalósítani? Azért mégiscsak pénz az utazás.

Több helyen is rákerestem már neten és csak angol oldalakat dob ki, na meg a youtube csatornák is angolok főként. Sajnos annyira még nem jó az angolom, hogy teljesen megértsem.

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2019. máj. 13. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet online dolgozni, meg sokfele penzkereseti modszer van neten, van aki pedig eleg gazdag h utazgasson, van aki alkalmi munkakat keres, de az fix h angolul es spalyolul erdemes tudni ha beakarod utazni a foldet.
2019. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen a nyelvet gondoltam, hogy jól kell tudni. Azt fejleszteni is szeretném még, meg hát még fiatal vagyok, csak foglalkoztat ez a dolog mert imádok utazni, és a természetet is nagyon szeretem...a táborozásról meg ne is beszéljünk.

Amiről még nem találok semmit az az, hogy nagy kérdés szokott lenni, hogy szabad-e autóban aludni és ha igen hol meg egyáltalán egy kisbusz annak minősül-e ha a hátsó része van lakásnak kialakítva ami ugye zárt így úgysem látnak be ha nem akarja a gazdája.

2019. máj. 13. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon olcsó és romantikus elképzelés (volt pár évtizeddel ezelőtt), de a valóság mára már nagyon más lett, mert elanyagiasodott a világ.

Az autós/kisbuszos utazgatásokhoz igen komoly anyagiak kellenek. Minden más mese.

Persze csak akkor, ha egy normális komfortszínvonalat szeretnél utazás közben is tartani.

(Annak persze olcsóbb, aki kibírja hetekig fürdés nélkül és elalszik az árokparton is sőt nincsen alapvető igénye még egy angol wc-re sem.)


Csak gondold végig:

Itthon kell egy jogosítvány, +egy kisbusz, +súlyadó, +kötelező biztosítás, +egy komoly szerviz indulás előtt stb...

Odakint kell majd fizetned pl. -emelt díjas- autópályadíjat, drága üzemanyagot, parkolást, kempinget, élelmezést stb... Ha valamit látni akarsz belülről is, akkor a belépők is igen sokba jönnek.


Ráadásul nem parkolhatsz le bárhol és nem aludhatsz az autódban sem igen sok országban, mert figyelik és egyre keményebben büntetik. Többnyire "ökölszabályként" veheted, hogy ahol turisztikailag látogatottabb a hely, ott erre lényegesen nagyobb az esélyed, mint valami kis érdektelen vidéki dűlőúton.

Sajnos a külföldi rendszám és az eltakart hátsó rész, szemet szúrhat a bűnözőknek is.


Ráadásul mára már sokkalta olcsóbb repülni.

Pl. Barcelonába repülővel az eljutás már néhány tízezer Ft-ból megoldható.

Kisbusszal meg minimum 200.000 Ft-tól indulnak a költségeid.

Természetesen nem akartalak lebeszélni semmiről, viszont az utazásaimon nyitott szemmel járok és sok mindent megtapasztaltam már.

De fiatal vagy még, úgyhogy hajrá!

2019. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen biztosan igazad van. Még most tartok ott, hogy egyáltalán elindítsam az életem egy irányba így térmészetesen ezzel kapcsolatban csak érdeklődöm még, hogy mi merre hány méter. Eléggé álmodozó típus is vagyok egyébként. Sok dolgot szeretnék én az életben kipróbàlni :D, reneteg dolog vonz.

2019. máj. 14. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ha elfogadsz egy jótanácsot először hajtsál arra, hogy legyen egy jó szakmád vagy végzettséged amivel keresel annyit, hogy könnyedén tudjál majd utazgatni belőle.
2019. máj. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, valószínüleg az lenne a legjobb, viszont hatalmas vágyat érzek affelé, hogy állatorvos legyek. Egész kiskorom óta imádok a természetben lenni és mindenféle állatot összefogdosni(természetesen el is engedni pl.: a kis tavunk környékén a békákat, majd máshol szabadjára engedem)

Na de a lényege ennek az, hogy sajnos az állatorvosok nem hiszem, hogy annyit keresnének meg a szabadidejük sem túl sok. De ennek ellenére majd igyekszem az életem úgy alakítani, hogy néhany nagyobb utazást azt tudjak csinálni ha nem is ebben a "van life" stílusban.

Ja és köszönöm a választ!

2019. máj. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!