Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha utazásró...

Miért van az, hogy ha utazásról, nyaralásról, kirándulásról esik szó az emberek túlnyomó többsége addig jut hogy Balaton part, vagy tenger part, stb?

Figyelt kérdés
Szinte mindenki a vizet meg a parton henyélést szereti csak? Túrázás, vagy megnézni valami látványosságot az miért nem vonzó az emberek többségének?

2019. máj. 17. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

most tettem fel hasonló kérdést :D


ha nagybátyámékat nézem, egyszerű lustaság, igénytelenség lehet az oka.


gazdagok, nagyon túlsúlyosak, igazából különösebben semmi nem érdekli őket, ezért évente 3x elmennek egy hazai wellness szállóba, és ki sem teszi a lábukat a szobájukból.


külföld detto: anyám gazdag munkatársnője pl. Lengyelországba nem volt hajlandó menni, mert ők csak tengerparton akarnak feküdni, ugye mondanom sem kell, hogy ők sem éppen sportos, olvasott emberek.

2019. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is egy kissé furcsa. Én is szívesebben mennék túrázni, megnézni valami történelmi helyet, látványosságot.
2019. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Èn évente többször utazunk el, és normál hétvégeken is sokat kirándulunk.


DE évente 1x kell egy semmit nem csinálunk, henyélünk és jókat eszünk 10-14 napos nyaralás és ez legyen melegben.

De idén már 3x voltunk egésznapos túrázáson. Söt egy osztrák túra hétvégén is túl vagyunk.

Europa nagyobb városaiba 2-3 évente jutok el, akkor 5-6 nap csak város nézés.


A henyéléses nyaralások alatt 3-4x max teszünk kirándulást de csak a környezeö részeken. Nekem az nem kikapacsolódás, hogy egésznap róvom a forró melegben az utcákat, és kattingatok jobbra balra. Èn szeretek egy bárba leülni és meginni valamit, naplementét nézni, nagy kehely fagyival...


Szerencsére itt europában már nagyon sok helyen jártam. és engem már nem vonzanak a templomok, a sikátorok, és egyéb dolgok fényképezgetése. Nem akarom tudni, hogy melyik városba mi történt, miért van neki várkapuja vagy tornyai. Ha tetszik elsétálgatok, de nem fogom az energiámat olyanra pazarolni ami minden országban ugyan úgy volt...

Háborúk, és gazdag családok, a hívök szinesítették a városokat és ezek váltakoztak, míg a mai kép kialakult...

2019. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
nekem pl nem kikapcsolódás a túra, séta. én attól pihenem ki magam ha semmit nem csinálok, csak létezek, vagy ázok a vízben. de ettől függetlenül néha szoktam aktívabb nyaralásra menni, hegyekhez, tavakhoz stb
2019. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Most írtam választ a másik kérdéshez, mai majdnem ugyanez, de akkor leírom ide is.

Azok közé tartozom, akik imádják a vízpartot, ezt nem lehet megmagyarázni, akár egy szökőkút mellett is boldogan ülök, megnyugtat a víz csobogása. Úszni, fürdeni is nagyon szeretek, mert nagyon kövér vagyok, de ilyenkor könnyűnek érzem magam.

Nem vagyok egészséges, emiatt nálam a túrák, kirándulások, hegymászás, sportok kizárva. Ha nem lenne ez a problémám, akkor nagyon szívesen csinálnám ezeket is, de így nem tudom megtenni. Látványosságokat szívesen megnézem, ha nem kell értük nagyon sokat vagy nagyon magasra gyalogolni.

Örüljetek neki, ha egészségügyi problémák nem gátolnak titeket a szabad mozgásban, és fedezzetek fel minél többet a világból, amíg csak lehet, én ezt tudom mondani!

2019. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon szép hely a Balaton és a tenger. A víz ilyen látványa felszabadító, megnyugtató érzést ad. Úszni különösen szeretek, ez szintén az lustaságomra utalhat. A wellnsesst nem szeretem, amikor az emberek csak ülnek és döglenek a vízben.

A túrázás és a történelmi helyek megnézése is lehet jó, de általában nem a nyári hőségben.

Más nem biztos, hogy így van vele, de én nagyon szeretem a vizet, és a nyárhoz, a hőséghez hozzá tartozik.

2019. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

A lustaság miatt. Felemelni egy elhízott segget nagyon fárasztó tud ám lenni.

Mi mindíg úgy szervezzük, hogy legyen mindkettő. Az a legjobb, ha van benne városnézés, kultúrális program meg tengerpart is azonos arányban. De ha nyáron lemegyünk Horvátországba a tengerpartra, egy két napot akkor is azzal töltünk, hogy beugrunk egy két hangulatos városba körülnézni.

Viszont tényleg sok igénytelen ember van, akinek csak az kell, hogy dögöljön a parton meg zabáljon. Még mozogni sem nagyon akar a vízparton.

2019. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Na, mert egy girhedék, aki egy percre nem tud leülni, mindig rohannia kell azon a rusnya pálcika lábain, az nagyon igényes...
2019. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
A barátaim is meg én is inkább mászkálós típus vagyunk, nem parton döglős. Az is jó, de csak 1-2 napig. Te is biztos találsz ilyen barátokat.
2019. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Az mitől igényesség hogy ugyanolyan lerobbant balkáni putrikba jársz nyaralni mint ahol az egész életedet töltötted.
2019. máj. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!