Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » BALATON-láz. Csak számomra...

BALATON-láz. Csak számomra érthetetlen?

Figyelt kérdés
Nem azzal van gondom, hogy a magyar ember ragaszkodik az egyetlen tengerre emlékeztető állóvízhez ami kis hazánkban fellelhető. Még csak nem is azzal, hogy sokakat egy letűnt kor nosztalgiája köt oda. Ízlések és pofonok. De az olyan kijelentéseket nem tudom mire vélni, mint: "Ha nyár akkor Balaton". Miért olyan magától értetődő? Miért elvárás jóformán, hogy odamenjen az, aki belföldi nyaralást tervez? Magyarországon számos olyan kis- és nagyváros van, amelyek csodálatos adottságokkal rendelkeznek és sokkal színesebb lehetőségeket kínálnak a pihenni vágyó számára. És mégis a BALCSI az egyetlen és örök sláger, mintha valóban semmi más nem létezne. Hogy lehet ilyen beszűkült a magyar? (Tisztelet a kivételnek természetesen)

2017. júl. 30. 01:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%
Én például egyáltalán nem szeretem a Balatont.Mások megőrülnek érte,de én ki nem állhatom.Olyan régies,nyomasztónak tűnik az egész nekem.Ízlések és pofonok.
2017. júl. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Az egy okádék pocsolya. Inkább lemegyek az Adriára, árban ugyanott kijön és az azért már csak egy tenger. Országon belül meg hát elég szegényes a kínálat, de a Balatonnál csak jobb opció van gyakorlatilag.
2017. júl. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki oda megy, ahová akar. Mi ezzel a problémád?
2017. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Sokaknak a nyaralás=strandolás. Ha valaki a tengerpartra megy, az ok ugyanez.
2017. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%
A balaton egy proliúsztató. Mink csak tengerpartra megyünk. Köszönet a providentnek.
2017. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
A balaton a panelprolik nyaralohelye, es ez nagyon Jo meet legalabb a primitiv birkaja nem jar normal is helyre es gala istennek en nekem nem kell talakozni veluk. Egyebkent a Balaton nem a Magyar tenger hanem AZ orszag pocegodre a pont odavalo kozonsegevel.
2017. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Én is szeretem a Balatont. Sokat voltam ott, gyerekkorom óta. Szép vidék. Gondolom, azért is örök sláger a magyarok számára, mert nincs tengerpartja az országnak, és valamelyest emlékeztet ez a tó a tengerre. Persze, csak valamelyest, hiszen azért a kettő közt van különbség. Nem is kéne összehasonlítani. Én nyaraltam az Égei-tengernél, hát, ég és föld.

Egyébként igazad van: valóban vannak az országban még szép és érdekes helyek. Tájak, városok...Nyaraltam már pl. Pécsen, Debrecenben, Sopronban és ha már ott voltunk természetesen a környéküket is felfedeztük.

Van az a régi sláger, a "Nekem a Balaton a Riviéra.". Hát, ez is csak azoknak szól, akik még sose látták az igazi Riviérát, meg alapból nem jártak még a mediterrán tengerparton.

Azért annyira nem prolik mennek a Balatonra. Nem feltétlenül olyan "óccsó" az. Ha elő-vagy utószezonban megy az ember külföldre nyaralni, akkor csaknem ugyanannyiba kerül, mint egy belföldi pihenés és mégis idegen országot fedezhet fel abból a pénzből.

2017. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát persze. Egész évben mindenkinek sír a szája, h nehéz megélni, aztán ha felmegyek a fészbúkra, mást se látok csak tengerpartot meg koktélokat. Még jó hogy van a provident. Nyáron meg a balatonra sincs pénze lemenni az illetőnek, mert nyögni kell a provident törlesztőt, amit felvett a tengerparti nyaralásra. Na azok szólják le a balatont.
2017. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szeretem a Balatont, megyünk oda IS minden évben. Mellette országon belül és külföldre is szoktunk. Átlag évi 3 hosszabb nyaralas min. Egy hét, ebből kettő külföld egy belföld. Mellette minden második hónapban egy hosszú hetvege, ezek közül évi max. 2 alkalom a külföld, egy a belföld.


Tavaly 10 napot a Balatonon voltunk, idén egy hosszú hétvégére megyünk.

2017. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ki az a hülye, aki hitelből megy nyaralni?

Akiket én ismerek, nem "providentből" megy...

2017. júl. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!