Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Fel tudom venni az útlevelemet...

Fel tudom venni az útlevelemet vagy csináltatnom kell újat? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Tavaly decemberben csináltattam magamnak útlevelet, de nem lett kész mielőtt én kijöttem Hollandiába. Nyilvan kipostaztak a címemre, amit nem vett át senki. Kérdés, hogy ez az útlevél ilyenkor hova kerül? Vissza az okmanyirodaba? Azota nem voltam otthon de most tervezem mert kelleni fog majd útlevél. Szóval a kérdés, hogy kell csinaltatnom újat? Vagy esetleg lehet hogy megvan még? Ha valakinek van esetleg hasonlo tapasztalata, legyszi írja meg. Köszönöm szépen.

2019. szept. 25. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Még átvehető, egy évig őrzik.

„30. § (2) Az útlevélhatósági eljárásban keletkezett iratokat az úti okmány érvényességi idejének lejártától számított egy évig kell megőrizni, ezt követően azokat az iratkezelésre irányadó jogszabályok szerint selejtezni kell.” ← 1998. évi XII. törvény a külföldre utazásról

[link]


Ez a tájékoztatás olvasható, például, egy megyei kormányhivatal honlapján is: „A kormányablakhoz postázott és postai úton át nem vett elkészült okmányok a hatályos jogszabályi rendelkezések értelmében a kiállítástól számított egy évig átvehetők az illetékes kormányablakban.”

[link]

2019. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2019. szept. 25. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:

mi igy jartunk: parom marciusban volt otthon es csinaltatott uj utlevelet amit a szuleim cimere postaztatott, hogy mikor en majusban megyek latogatoba, elhozzam neki


a haz egyik lakoja nem ismerte fel a nevet az ajanlott kezbesitesen ezert azt visszautasitotta es a postas visszavitte az utlevelet a feladonak, aki a keruleti okamnyiroda


parom csinalt egy meghatalmazast, hogy en atvehetem az utlevelet, bementem majus vegen a helyi okmanyirodaba es sorba se kellett allnom, ott a pult mogott volt az egyik szekrenyben elteve a visszakuldott iratok kozott a parom utlevele

2019. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!