Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Feltétlenül kell/ajánlott...

Feltétlenül kell/ajánlott fóliáztatni a bőröndöt?

Figyelt kérdés

A bőröndtől is függ (merevfalú-e, vagy nem), meg esetleg attól is, hogy hová mész?

Repültem már, de régen, akkor nem fóliáztattam, mégsem történt semmi baj. Friss tapasztalatokat várok!


2020. jan. 19. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Nekem alap. Drágák a ruháim.
2020. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Sosem szoktam, sőt, zárni sem. Mégsem loptak el soha semmit. Mondjuk nincs is benne érték.
2020. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 subrette ***** válasza:
Én havi r
2020. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 subrette ***** válasza:
Havi rendszerességgel utazom nagyrészt Európán belül. Sose fóliáztattam be, sose hiányzott vagy sérült meg semmi.
2020. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is rengeteget utazunk, nagyrészt nyaralni vagy is börönddel. Èn soha nem foliáztattam be, szerintem egy rakat reptéren ilyen szolgáltatás már nincs is. Legalább is Frankfurtból indulunk és nem emlékszem, hogy láttam volna ott.

Èn amit csinálok, hogy lelakatolom a börönd zipzárját. Ha más nincsen, egy hajgumival össze kötöm(az mindig van a táskámba, ha elfelejtem). Ennek az az értelme, hogy dobálás közben nem tud véletlenül szétcsúszni a zippzár. Egyszer volt levágva róla (még ott lógott a darab rajta), de semmi nem hiányzott. Ez Mallorca-Frankfurt útvonalon volt.


AZ egyetlen amire jó az, hogy nem koszosodik a börönd és nem karcolódik. Törés ellen nem véd.

DE egy rakat foliát hagy maga után ami ugye iszonyat környezet szennyezö.


Èn azt ajánlom, hogy kössél csomag biztosítást ha ferihegyröl mész, azzal többet érsz mint a folliával.

2020. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve nehezen tudok elképzelni olyan értékes tárgyat, amit nem tudok kézipoggyászban vinni, ott a helyszínen bérelni vagy éppenséggel nélkülözni. Akinek meg a gatyám kell, annak sok szerencsét, remélem jó a méret...
2020. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Mindig hátizsákkal megyek, még üzleti utakra is, de így sem tudom elképzelni, hogy bármi haszna lenne a fóliázásnak, azon kívül, hogy pár ember ebből is jól meggazdagodik.
2020. jan. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én hajgumival összekötöztem, de elvágták ferihegyen, mivel csak ruhák voltak benne nem loptak ki belőle semmit csak 2 teszkós polót, legyenek vele boldog a rakodómunkások... Azóta fóliázom.
2020. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha masszív a bőröndöd és kulccsal vagy számzárral zárható, akkor nem feltétlenül kell. Nem mintha azt ne lehetne feltörni, de a tolvaj rakodók nyilván a könnyebb ellenállás, azaz a könnyebben kirámolható táskák felé mennek.
2020. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BeefEater ***** válasza:

Inkább attól függ, hogy honnan mész. Kirakodásnál sokkal kevesebb idő van kivenni valamit a bőröndből és nem tudják, hogy mi van benne.

Berakodásnál általában van idő és meg is röntgenezik a bőröndöket, tehát tudják, hogy melyikből érdemes lopni.


Szerintem a fólia teljesen felesleges pénzkidobás: amelyik kés a bőrönd fedelét átvágja, az a fóliát is.

Némelyik fóliázáshoz jár biztosítás is, ennek lehet már értelme, de ez meg nagyon drága, ha erre valóban szükségem lenne inkább máshogyan oldanám meg.

2020. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!