Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Akik szeretnek sokat utazni!...

Akik szeretnek sokat utazni! Terveztek valamit jövő tavaszra és nyárra?

Figyelt kérdés

Hát az idei év utolsó hetei és a jövő év első hónapjának fele sajnos kampó utazás, turizmus szempontjából, viszont egyre többet olvasni arról, hogy heteken belül világszerte több országban megkezdődnek a tömeges oltások, így sokunkban feléledhet a remény, hogy a 2021-es év (késő) tavasza és nyara már a rendes kerékvágásban mehet tovább.


Azoktól kérdezem, akik sokat szeretnek utazni, és ez a hobbijuk. Ti terveztek valami utazást 2021 tavaszára és nyarára?

Egyáltalán van esély, hogy legalább a belföldi turizmus feléledjen?

Vagy lehet, hogy a nemzetközi turizmus is helyre jön?



2020. dec. 7. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha semmi más nem jön össze, Erdélybe minden évben elmegyek, ha lehet, többször is. Hát a nyáron még ez is kimaradt:( Jövő nyáron EZEN mindenképp szeretnék változtatni. Másban nem reménykedem, de ha ez összejön, már akkor is nagyon boldog leszek, főleg az idei év után.
2020. dec. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Én először meglátogatom a rég nem látott rokonaimat, aztán elutazok mindenhova is. Kezdésnek valószínűleg valami vonatos túra a közeli országokban , aztán jöhetnek a repülős utak is. De a kétnapos városnéző hétvégéket már valószínűleg hanyagolni fogom, erre se nekem, se az emberiségnek nincs szüksége az eddigi formában.
2020. dec. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

Én most is tervezek. Belföldön is lehet utazni, külföldön is. Vannak persze korlátozások, és van ahova nem érdemes menni, mert karanténba kerülsz.

Tavasszal is tervezek. Motiváció kérdése, ha van, mész.

2020. dec. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
A turizmus viszont soha nem, vagy csak évek alatt fog visszaállni a tavalyi szintre szerintem. És azt sem hiszem tavaszra leoltanak 250 millió embert (az EU 50%-át), nem hiszem, hogy tavaszra el fog tűnni a kolera. Szóval szerintem, aki akar szállodát venni olcsón, az most tegye.
2020. dec. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Én jövőre nem tervezek semmit, de azért mert idén nyáron nagyon sok helyen voltam és most lemaradásban vagyok a dolgaimmal, amit valamikor be kell hoznom. Ha idén nyáron nem tudtam volna utazni, akkor most biztos hogy mennék. 2022 nyarára viszont már vannak terveim :D
2020. dec. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én tervezek, nagyon szeretnék jövőre tegnerpartozni, hamár idén kimaradt sajnos.
2020. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek, csak itt országon belül tervezek egyelőre utazni, aztán amint kicsit csillapodik a karantén stb helyzet akkor az első utam haza fog vezetni, meglátogatni a barátaim, már másfél éve nem voltam. Aztán meglátom még ezen kívül, ennyire előre még nem tervezek, pár héttel az utazás előtt bőven elég nekiállni nézelődni és szervezkedni.
2020. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én szeretnék menni, de lefoglalni még nem merek semmit.
2020. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Először megvárom, hogy milyen szabályok vonatkoznak majd a külföldi utazásokra.


Mindenkit megnyugtatok, hogy a jövő évi nyár pont ugyanolyan sz.r lesz mint az idei, ha nem rosszabb. Már most látszik, hogy az EU lakosságának a negyede sem fogja megkapni a vakcinát jövő nyárig. A Pfizer először Nagy-Britanniába és az USÁba szállít, aztán jön Németország és utána a közös EU-s szerződésből vásároltak (ebből jut majd nekünk is). Aztán gyártási problémákkal küzdenek, az idei tervezett 50 millió dózis helyett 800 ezret hoznak össze. És kb minden gyártó csúszni fog a gyártással. Szóval kb mi leszünk az utolsók akik megkapják a nyugati vakcinákat. Persze ott van még az orosz oltás is, de arról már jó ideje nem hallani semmit.


Bár nem szeretném, de attól félek, hogy a külföldi utazást az oltás meglétéhez fogják kötni. Még akkor eldöntöm, hogy mi lesz.


Arról nem is beszélve, hogy a mai napig az EU képtelen volt egy egységes utazási mechanizmust kialakítani a járvány kapcsán. Szégyen. Mint ahogy az is, hogy a magyar kormány csak a schengeni övezetben (meg USA és Kanada) készült negatív tesztet fogja el, így pl a romániait nem (hiába EU tag) - ugye írta valaki fentebb, hogy Erdélybe szeretne menni. De ugyanez vonatkozik a Vajdaságra is. Igen, az a magyarországi kormány aki minden magyarnak a kormányának tekinti magát.


A belföldi turizmus szerintem pörögni fog. Legalábbis remélem. De ki tudja oda is milyen korlátozásokat találnak ki.

2020. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam nyáron is, és megyek most is. Jövő tavasznál még nem tartok.
2020. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!