Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Google Translate-tel (orosz)...

Google Translate-tel (orosz) sikerülhet Kazahsztánba, Mongóliába, majd Grúziába/Örményországba, esetleg Indiába 6 személynek vonatjegyeket találni a hivatalos honlapokon? Angol oda feltételezem kevés lehet magában... Árak és indulási idők érdekelnek!

Figyelt kérdés
Indiába is csak amiatt orosz, mert néhány államban orosz nyelvterületeken halad át a vonat. Bár sejtem India esetében sokan inkább az egyszerűbb, gyorsabb, de drágább repülőutat javasolnák inkább.

2021. nov. 21. 23:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem teljesen értem a fejedben lévő összefüggéseket. A 6 fős társaság egyik tagja sem dolgozik, hogy semennyire ne legyen szempont az útra szánt idő? Ha repültök, az utazással megspórolt 5-7 napot azzal töltitek, amivel akarjátok, úgy és ott merültök el a helyi kultúrában, ahol nektek kényelmes. Nem kötelező fixen X napot tölteni az országban, ez ugye megvan?
2021. nov. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
@7 Romantikusan hangzik 100 órákat vonatozni a sztyeppén, de például ha Mongólia a cél és nem akartok leszállni legalább 6-8 helyen Oroszországban, akkor nagyon nem ajánlom. Végignyomtam a Transzmongóliát, de 6 hét alatt, sok megállóval. Eleve sokat számít, hogy lehet váltogatni a vonaton az osztályok között, mert igaz, hogy remek móka néha harmadosztályon bevodkázva cimbizni, de az egész utat úgy nyomni, hogy folyamatosan lakatolgatod a cuccaidat meg 12 ember horkolását hallgatod nem annyira király, mint első blikkre tűnik. Vonatoztatok hasonló mennyiségűt életetekben? Ha nem, ezerszer inkább javasolnám, hogy kerítsetek egy olcsó Wizz jegyet Nur-szultánba, aztán onnan próbáljatok ki egy éjszakai vonatot Almatiig, az is 12-16 óra, elsőre bőven jó kóstoló lesz.
2021. nov. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Örményországot én inkább úgy javaslom, hogy Grúziába elrepülsz Pestről, onnan meg kisbuszok mennek Jerevánba. Én inkább ott buszoznék, mintsem Pestről Bécsbe, de cserébe a Kaukázusban meg nem buszozok. Szerintem, az sokkal érdekesebb, mint az M1-es autópályán az a 250 km.
2021. dec. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt pár több napos vonat- és buszutam. Arra jutottam, hogy pár óra, nagyon max 1 éjszaka belefér. De 8+ órákat én már nem akarok buszozni/vonatozni.


Mikor volt 5-6 ezer forintért repjegy ide-oda, hát, a hülyének is megérte.

Lehet, hogy útközben nem látsz sok dolgot, de azt az időt, amit utaznál, helyben fel tudod használni és helyben több dolgot meg tudsz nézni.

Nyilván más, ha úgy túrázol, hogy maga az odaút is a túra része és időben számoltál ezzel, akkor lehet vonatozni.


A Balkánt például kocsival jártuk be, minden este máshol volt a szállás. Ahol van értelmes vonat-infrastruktúra, ott ugyanez működhet vonaton. De ha azt nézem, hogy oké, van egy szabad hétvégém, van egy hatezres jegy Berlinbe, akkor Berlint nézem meg. Odaút, visszaút meg legyen meg minél egyszerűbben és gyorsabban.

2021. dec. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!