Kezdőoldal » Utazás » Európa » Gyógyszert fel lehet vinni...

Gyógyszert fel lehet vinni repülőre? A hivatalos oldalukon nem ejtettek szót erről!

Figyelt kérdés

D vitamin, vas, (ezek nekem fel vannak írva hogy szednem kell őket mett alacsony a vasam es a d vitamin a szervezetemben)

C vitamin, görcsoldó és fájdalomcsillapítót is szeretnék vinni

Lehet?



2021. szept. 19. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet. Csak ne ipari mennyiségben vidd fel, és eredeti csomagolásban legyenek, hogy lehessen látni, mi az. Egy kis zacsiban sok színes pirula lehet gyanús.
2021. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet persze!


Rokkantsérült vagyok 12 szem napota!

2021. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. En ipari mennyiseget viszek harom havonta, latjak atvilagitasnal, de tudjak, milyen a drogdiler csomagja.
2021. szept. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, lehagytam, husz ev alatt sosem pakoltattak ki.
2021. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A vas meg a vitamin még csak nem is számít gyógyszernek. Fütyülnek rá.

Fájdalomcsillapító meg kb. mindenkinél van.

2021. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat
2021. szept. 19. 21:55
 7/10 BeefEater ***** válasza:
100%
Én annyit szoktam még javasolni, hogy ha vényköteles gyógyszert viszel legyen nálad egy igazolás a háziorvostól, hogy neked van felírva. Egy vérnyomáscsökkentő vagy fogamzásgátló senkit nem fog érdekelni, de egy morfium tartalmú fájdalomcsillapító már igen. (Nem a reptéren hanem mikor a célországba lépsz be.)
2021. szept. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Gyógyszert fel lehet vinni repülőre? A hivatalos oldalukon nem ejtettek szót erről!"


de igen, van. részletesen leírják az oldalukon, hogy milyen mennyiségben és milyen dokumentummal igazolva szállíthatod.


Google 1. találat:

[link]

2021. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nagyon ugyes vagy de en a kimondott legtarsasag oldalara gondoltam mivel ott legtarsasagonkent valtoznak a dolgok hogy miket lehet vinni miket nem. :-)

Azert koszi

2021. szept. 22. 22:07
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon ügyes vagy, de a biztonsági szabályozást a repterek diktálják (illetve a nemzetközi egyezmények, amiket az ő embereik tartatnak be). A légitársaságoknak semmi beleszólása nincs, legfeljebb tájékoztatnak (vagy nem) az általuk is betartandó szabályokról, hogy ne a reptéren tudd meg, hogy minek kell megfelelned.


A biztonsági szolgálat az, aki minden holmidat átnézi röntgennel. Ha gyanús nekik, akkor kipakoltatják és egyesével is megnézik, vagy akár kémiai vizsgálatot is csinálnak, hogy mit viszel magaddal. Ők a reptérhez tartoznak és őket, csak az érdekli, hogy mi van a táskádban/zsebedben és az megfelel-e az előírt biztonsági szabályoknak.

Őket egyáltalán nem érdekli, hogy hány darab, mekkora és milyen súlyú bőrönd van nálad, sőt azt sem nézik, hogy melyik légitársasággal utazol - így azok eltérő szabályaival sem törődnek egyáltalán.


Légitársaságonként alapvetően csak a csomagok felvihető darabszáma és mérete változik az egyes cégek üzleti, árazási döntései miatt. A légitársaságok egyedül azt ellenőrzik, hogy belefér-e a csomagod a jegyeddel kifizetett szállítási díjba, vagy találnak rá okot, hogy valamiért még felárat tudjanak veled fizettetni, mivel nekik ebből van bevételük - különösen a fapadosoknak.

A légitársaságnak semmi köze hozzá és külön nem is vizsgálják, hogy mi van nálad azután, hogy a biztonsági ellenőrzésen átmentél.

Elvben a légitársaságoknak lehetnek a reptérinél szigorúbb szabályai bizonyos tárgyakra (pl. a gyulladásveszélyes Galaxy Note 7 telefonokat nem tiltják a repterek, viszont egyre több légitársaság igen). Viszont a biztonsági szolgálattal szemben a légitársaság nem vizsgálhatja át a csomagodat újra. Szóval ők legfeljebb kérhetik, hogy ezt vagy azt ne vigyél magaddal, de ellenőrizni nincs lehetőségük - és nem is szokták. Ha látják, hogy olyasmi van nálad, amit ők tiltanak, mert nem is titkolod, akkor persze van lehetőségük intézkedni ellened, hiszen megszeged az utazás feltételeit.

2021. szept. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!