Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi időt hagynátok rá a...

Mennyi időt hagynátok rá a budapestre tartó buszra/vonatra bécsből ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Légitársaság menetrendje szerint reggel 6ra ér a repülő Bécsbe. Kicsekkolás, esetleges késés stb..


Pl 9 órai busz/vonat megfelelő választás lehet?



2023. febr. 6. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
9 óra az bőven elég. Én menetrendtől függően mondanék max 6 órát, budapesten belüli közlekedést is beleszámolva.
2023. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bp-n kb a lakhelyemtől 5 percre rak le a busz.
2023. febr. 6. 14:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A leszállást követően fél óránál több idő még sosem volt a kiszállás, csomagfelvétel a Bécsi repülőtéren. Napközben úgyis óránként indulnak vonatok a Hauptbahnhof-ról Budapest felé, így sokat nem kell várni. A Flughafen Wien vasútállomásról begurulsz a HBf-re és felszállt a következő Budapestre induló vonatra.
2023. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted ne vegyem meg a jegyet előre?
2023. febr. 6. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akár előre is megveheted. Ha nem SparScheine jegyet veszel, hanem teljesárút, az bármelyik vonatra jó Bécs - Budapest között (kivéve egyet: a cseh RegioJet-re nem jó). Nemzetközi forgalomban helyjegy nem kell, és bőven szokott szabad hely lenni. Így felszállhatsz bármelyik vonatra, ami éppen jön.
2023. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon gyorsan megy.Deeee megneznem az on helyébe, hogy van e járat , mert 90%-at törölték.
2023. febr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A 9 órás indulás reális, szóval ha spórolni akarsz a vonatjegyen, az egy elég biztonságos választás. Persze garancia nincs: ha bukod mégis, akkor meg már jobban megérte volna nem vonathoz kötött, tehát drágább jegyet venni. Ez ilyen.
2023. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
vagy hagyjak rá, és inkább egy 10 órásit nézzek? Ígyis úgyis zombi leszek kb aznap :D
2023. febr. 7. 06:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol veszem ki szavaidbol, tengerentuli / hosszu jarattal érkezel Bécsbe. (a "zombiság" és a reggel 6 orai érkezés alapján)


(én még csak Europan belülröl repültem Bécsbe, és ott teljesen egyetértek az elöttem szolokkal: max 30 perc alatt mindig kiértem, és nem volt jelentös késés sem.) Tengerentuli jarattal Bécsbe még nincs tapasztalatom, de ajánlom kicsit utananézni, mennyire jellemzök a késések, ill. ott hozza kell szamolnod az utlevélellenörzést stb is - ennek ellenére is ugy gondolom, hogy a 3 ora normál esetben (ill. még viszonylag normalis késés esetén is) elég kell legyen ... de garanci'at nyilv'an senki sem fog tudni adni.

Esetleg hasznos lehet ha kifejezetten olyanok is megszolalnak, akik tengerentuli jaratokkal repültek mar Bécsbe.

2023. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Óránként indul vonat Budapestre lehet már a 7órasit is eléred.

Ne vedd még előre.

2023. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!