Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Jól értelmezem, hogy már...

Jól értelmezem, hogy már AUSCHWITZ-BIRKENAU ba is előre kell foglalni helyet ha be szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Illetve azt, ha mondjuk május 20. én mennék akkor a nap tetems részében idegenvezetős csoportok vannak és csak délután 16:00 után van lehetőség bemenni azt is csak csoportban (gondolom random emberekkel) illetve idegenvezető nélkül? Olyan nincs, hogy napközben odamegyek előre bejelentett időben és magamnak felfedezem a helyet?

2023. ápr. 22. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem hinném, hogy egyedül lehetne ott császkálni. Plusz nem értem, hogy miért akarnál idegenvezető nélkül odamenni. Pont az a lényege, hogy elmesélje hogy hol mi történt. Amúgy get your guide-on 5400 Ft-ért hoznak visznek a szállodától és még a belépő is benne van. Annyiért kb ingyen van.
2023. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A teljes story-t nem szeretném leírni, mert nem ide tartozik, de nem egyedül megyek és én leszek az aki felkészül a hely történetéről. Ez egy hétvégi "kaland", mint anno szüleink idejében (legalábbis nekem, 26 vagyok most). Kocsival le, abban alvás, megnézni Krakkot Auschwitz-ot körbe járni a környékbeli helyeket. Ma már mindenki szálloda, 1 hét, wellnes, allinkuziv élményekre vágyik. És mivel, hogy "nomád" / "hippi" stílusban fog telni a hétvége nem nagyon szeretnék semmi extra dolgot mint pl idegenvezető.

És hogy miért pont Auschwitz az egy teljesen más téma, de annak is van jelentőségé.

2023. ápr. 22. 09:03
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
De most az árával van a bajod, vagy mi? 5-6 ezer forintról beszélünk összesen.
2023. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha megengednék, hogy magányosan kóboroljon valaki a területen, lenne, aki csak egy kis szuvenírt vinne magával, netán rongálna, mert éppen holokauszt tagadó.
2023. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Auschiwtz-ba kell idopontot foglalni, ezt a belepesnel ellenorzik es a szemelyes cuccaidat is atvilagitjak.


Birkenaunal sokkal lazabb a dolog, ott a bejaratnal nem igazan foglalkoztak vele hogy tura reszekent jossz e vagy sem, latszolag be lehetett menni barkinek. Viszont birkenaunal sokkal kevesebb latnivalo van: egy felrobbantott gazkamra, felrobbantott taborepuletek, egy rekonstrualt barakk epulet es kb ennyi. Auschwitzban minden epulet rekonstrualva van, a gazkamra is, illetve sok targy es foto is ki van allitva.

2023. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
98%

#5 vagyok.

Atolvastam meg egyszer a kerdesed es beugrott, hogy igazad van. Csucsidoben kozelezo vezetett tura kereteben megnezni a muzeumot, de 4 ora utan valoban be lehet menni vezeto nelkul.

A honlapon levo infok alapjan en is ugy gondolom mint te: csoportokra osztjak az embereket hogy egyszerre ne menjenek be sokan, de amint egy csoportnyi ember bement, mindenki arra meg amerre szeretne.

2023. ápr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. úgy van, ahogy 5-ös írja. Többnyire nagyon nagy a tömeg, bizonyára ezért kell foglalni. Ha bementél a kapun arra sétálgatsz, amerre szeretnél.
2023. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!