Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 2023-tól a Schengeni övezet...

Máté_29 kérdése:

2023-tól a Schengeni övezet tagja lett horvátország, kérdésem azokhoz szól, akik voltak már idén kint, hogy kértek-e személyit a határátkeléshez?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberbe menni szeretnénk ismerősökkel horvátországba, viszont 1 főnek le van járva a személyi igazolványa, és nem szeretné megújtani. (állítása szerint ez már hamis ország, hamis iratokkal)

2



2023. ápr. 25. 21:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ő az aki ember, nem személy?
2023. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Az érvényes okmányokkal rendelkezés nem kívánság tárgya. Attól, hogy a határon nem ellenőrzik, attól még bármikor máskor kellhet. Mi történik, ha a vízben rosszul lesz? Mi történik ha belelép egy sünbe és kórházba kell vinni? Legalább az útlevele érvényes? Akkor azzal is el tud menni.
2023. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a határátlépésnek ahhoz, hogy kell-e érvényes személyi vagy sem? Akármikor akárhol, akár Magyarországon is kérheti a rendőr. Ha meg külföldön kéri egy és nincs nála vagy lejárt, akkor még nagyobb gondban lesz.
2023. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
*Horvátország
2023. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%

" (állítása szerint ez már hamis ország, hamis iratokkal)"

Én értem az ismerősöd problémáját, csakhogy ezt a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni. De ha egyszer ezért elverik rajta a port, már nem fog ezzel kényeskedni, hogy ő ezért és ezért nem akar érvényes okmányokkal rendelkezni.

Amúgy nettó agyhalál...

2023. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%
Ez a hamis ország, hamis iratokkal téma a laposföld alatt van kettővel, próbálj más ismerősöket szerezni.
2023. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%
Aham, remelem, az ismerosodet ervenyes szemelyi/utlevel nelkul leigazoltatjak kulfoldon, majd ul szepen dutyiban, amig hajlandova valik okelmenek egyuttmukodnie a magyar hatosagokkal. 😙
2023. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Amuyg ilyen emberekkel ne indulj meg utazni, mert az elmeallapota egy idozitett bomba. En szoltam. 🤷‍♂️
2023. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlenebb lesz a nyaralás hirtelen vége egy random igazoltatásnál, mint most csináltatni egy uj személyit vagy útlevelet.

Nekem sincs érvényes személyim, az útlevél hasznosabb, ezért inkább az van. Belföldön elég a jogsi is.

2023. ápr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

(én nemtudom az ő agyát irányítani, 8 éve nincs semmilyen igazolványa sem)

Nem kértem véleményezéseket, kérdést tettem fel.

Általában egy határnál szoktak személyit kérni az utasoktól, viszont azt olvastam hogy a schengeni országok között, okmányok felmutatása nélkül át lehet menni.

Tapasztalat alapján szerettem volna segítséget kérni...

2023. ápr. 26. 00:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!