Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogyan tudnék a lehető leggyor...

Hogyan tudnék a lehető leggyorsabban és legegyszerűbben kiutazni Panamába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Van egy kis megtakarított pénzem és nagyon régóta álmodozom már Panamáról.Hogy miért pont Panama?Azért,mert nagyon egzotikus ország megannyi látványossággal és van egy nagyon egyedi,különleges hangulata.Ti milyen ötletekkel,tanácsokkal látnátok el?Hogyan tudnék legálisan kint maradni lehetőleg örökre és mi kell ahhoz,hogy kijussak?(a pénzen kívül persze)

Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. ápr. 30. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha tényleg konolyan gondolnád a kérdést, a konzulátust hívtad volna és nem ide írtad volna ki. Ez a tanácsom is egyben.
2023. ápr. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Bármennyire is hihetetlen,de komolyan gondoltam a kérdést.Ebben az országban,ha valaki mer nagyot álmodni abba egyből bele kell állni.Na mindegy ezen már meg sem lepődöm.De köszönöm a segítséget.

Leírnám,hogy én hogy tervezem ezt az egészet,aztán úgyis belém fogsz kötni te vagy valaki más.Szóval:1 hét múlva kezdődik az érettségi.Ez az első és jelenleg a legfontosabb akadály ami előttem áll.Ezt követően nyáron kimegyek a határ közelébe dolgozni(szerencsém vagyok mert az osztrák határtól alig 20 km-re lakom)kint ledolgozok másfél-két évet.Az ott megkeresett pénzem teljes egészét félre teszem,ezzel egyidőben elkezdek tanulni spanyolul.Bízom benne,hogy két év alatt ha csak napi fél órát is foglalkozom a nyelvvel,akkor is elboldogulok majd vele Panamában,ahol persze tovább tanulnám a nyelvet.Majd 2 év múlva repülőre szállnék és meg sem állnék Panamáig(persze tudom,hogy az oda vezető út repülővel is kb 24 óra és 2szer is át kell szállni).Majd amint megérkezek Panamába kiveszek egy lakást vagy egy szobát valamelyik motelben vagy hotelben és elkezdenék kint dolgozni,esetleg nyitnék egy bárt,ugyanis külföldiként sokkal könnyebb egy üzletet kint beindítani mint a helyieknek.Vízum nem kell elég az útlevél,ha jól tudom.

2023. ápr. 30. 18:14
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
A rovatot sem találtad el. Kalapot vegyél majd. Vízum csak turista célú utazás esetén nem kell. Ne hidd, jogy repesve várják a letelepedni vágyó magyarokat.
2023. ápr. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit tovább kell majd Ausztriában kulizni, jelenleg 300k USD befektetés a határa a korlátlan letelepedésinek, ha az nincs meg, akkor 90 nap után úgy vágnak ki, mint a közmondásos macskát.


Jártál már amúgy Latin-Amerikában? Én bejártam az összes országot, a legtöbb remek hely, de élni azért nagyon más. Átgurul a komplett kolumbiai kokainkereskedelem a Darién felől és messze nem olyan olcsó hely, mint sokan hiszik. Pénzügyi területen meg logisztikában lehet jó állásokat kifogni, de azokhoz kell C1-C2 spanyol meg 10+ év tapasztalat megfelelő beosztásban. Egyáltalán nem megoldhatatlan, de amit te tervezel, az ebber a formában csak egy drága nyaralás lesz 5-10 évnyi kiutasítással a végén.

2023. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4-es mindent leírt, amit tudnod kell.
2023. máj. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es válaszolónak köszönöm a segítséget!Én úgy tudom,hogy 180 nap az ideiglenes tartózkodás.És mire gondoltál,amikor azt írtad,hogy ez csak egy drága nyaralás lesz így?
2023. máj. 1. 07:46
 7/16 A kérdező kommentje:
Egyébként még annyi kiegészítés ,hogy nem egy nem két magyar él ott a mai napig...
2023. máj. 1. 07:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
@6 Igen, élnek ki magyarok. Vagy befektettek egy zsák pénzt vagy valami felelős beosztásban dolgoznak egy multinál vagy regionális nagy banknál. Alternatíve Mexikó és Panama között élnek kétlaki módon vagy lefizetnek megfelelő embereket esetleg egyéb szürkezónában mozognak. Mondom, nem lehetetlen, de húsz évesen, pár millió forinttal a zsebedben, társalgási spanyollal nem fog simán menni az, hogy sziasztok, jöttem, maradnék, amíg kedvem tartja. Nagyjából 100 millió forintot kell moat befektetni, 2024 októbertől ez emelkedik 140 millió fölé.
2023. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagytok tájolódva.Nem értem miért kell egyáltalán írni,ha nem is értetek hozzá!A letelepedési folyamat nagyon gyors a Friendly Nations Visa programnak hála,mindössze pár napot vesz igénybe.Valóban elvárják,hogy az ember céget alapítson és bankszámlát nyisson,de nem 300K USD a befektetés határa,hanem 5000 USD-t kell betenni a bankszámlára.
2023. máj. 6. 17:58
 10/16 anonim ***** válasza:
@9 Igen, szponzorral, aki melót ad neked. Empanada büfébe nem kell magyar, akinek a vízumáért fizetni kell, plusz várni rá fél évet. Erre alternatíva a 200k értékű ingatlan vagy a 300k értékű befektetés. De tudod mit, legyen neked igazad.
2023. máj. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!