Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha Üzbegisztánban vagy Tádzsik...

Ha Üzbegisztánban vagy Tádzsikisztánban utazok diktatúra van és ez gyakorlatilag mit jelent egy turista szempontjából és milyen jelei vannak mire kel ügyelni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 3. 18:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

#9

Minden viccben van valamennyi igazság. Egyrészt ugye a kérdezőnek eszébe sincs Ázsiába utazni, másrészt viszont a szovjet időkben nagyon sok orosz telepedett le/házasodott Üzbegisztánban, tehát bőven van európai kinézetű ember arrafelé és nem ordítana rólad egyből hogy turista vagy. Mondjuk az Aral-tavi katasztrófaturistákon/környezetvédőkön kívül nem tudom hogy valaki vetődik-e arrafelé egyáltalán, hogy megnézze a világhírű szamarkandi nagymecsetet vagy a többi iszlám látványosságot, mert azért ezek mocskosul messze vannak mindentől ami érdekes lehet Ázsiában.

2023. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A kérdezőnek igenis eszében van Ázsiába utazni, azért tette fel a kérdést!
2023. máj. 4. 14:24
 13/19 anonim ***** válasza:
5%
12: a 11-essel ellentétben, aki sehol sem járt, pláne Üzbegisztánban nem. Különben nem az Aral-tóról nyavalyogna, meg nem írna olyan blődségeket, hogy nincs miért odamenni.
2023. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12

Akkor viszont jó utat! (Sokan kérdeznek errefelé csak úgy unalomból, Alaszka, medvespray stb.)


#13

Gondok a szövegértéssel? Nem írtam olyat hogy "nincs miért odamenni", meg azért a látnoki képességeiden is van mit csiszolnod ha szerinted sehol nem jártam...

2023. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
14: ja szövegértés; ennyire tellett? 🤦 te fotelutazó. 😆
2023. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy tegyen úgy, mint ha ruszki lenne, nem túl jó ötlet. Az utóbbi időben egyre többen vannak az összes belső-ázsiai országban azok, akiknek marhára elegük van a ruszkikból, és pl. igyekeznek sok mindent visszacsinálni a szovjet időkhöz képest.
2023. máj. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
94%
Én 2 éve voltam Üzbegisztánban( Tashkent - Samarkand - Buhara -Nukus). Az hogy diktatúta van abban nyilvánul meg pl rendôrnek/ hatóságoknak tisztelete van, nem úgy mint a bolsi/libsi nyugati országokban. Visszadumálni, hôbörögni velük szemben nem nagyon szoktak. Egyébként tényleg rend van, én nagyon biztonságban éreztem magam úgy hogy egyedül utaztam, taxiztam mindenhova. Ami elôfordulhat hogy turista árat kérnek szolgáltatásért ( értsd átba*cnak).
2023. máj. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
94%
Jah még egy, a vasútállomásokon fémdetektor van mindenhol,illetve útlevéllel+ menetjegy csekkolását követôen tudsz bemenni az állomásra.
2023. máj. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
2023. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!