Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Íroszágba utazom decemberben....

Íroszágba utazom decemberben. Milyen papírok kellenek ehhez?! Pl. Utasbiztosítás, érvényes taj kártya. A TAJ kártyám nem érvényes (nem fizetek Tb-t) és ez félek, hogy gondot jelenthet.

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Kezdd el fzetni a TB-t és kérj EU tb kártyát. [link]
2010. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen ügyben mész Írországba..Ha hosszabb időre és dolgozni akkor felesleges az otthoni TB-t fizetned..De nem árt fizetési haladékot kérni avval az indokkal,hogy külföldön dolgozol,mert akár 100.000 forint pénzbírságot is kaphatsz...(utólag) HA nem üdülni mész felesleges az EU biztosítás is,mert az csak sürgős esetekben érvényesül..(nyáron engem végül is felvilágosítottak) Az EU-t csak akkor tudod igénybe venni ha valami baleset ér,vagy az orvosok szerint sürgős ellátásra szorulsz..Egy sima megfázás esetén nem ér semmit,és akkor fizetni fogsz nem is keveset..

HA van munkahelyed akkor igényeld a NAtional Insurance number card-ot..Ez itt kint a helyi TB-nek felel meg..Minden fizetéskor egy bizonyos összeg oda megy..Ugyanúgy mint otthon a TB-nél..

2010. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, nincs munkahelyem így nem tudom a tb-met fizetni. És csak a férjem testvérét megyünk meglátogatni. Ilyenkor mi a helyzet? Elég az útlevél nekem?
2010. okt. 13. 05:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!