Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi ideig érvényes az...

Mennyi ideig érvényes az Európai Egészségbiztosítási kártya? És hogyan lehet meghosszabbítani?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy külföldről kellene hosszabbítanom, úgyhogy a személyes verzió kizárva. Meg lehet oldani a hosszabbítást postán keresztel is (külföldről!)?
2011. jan. 18. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy nem lehet, de az adott országban is van ilyen kártya. (Tudom, mert nekem is volt angol.) Ugyanolyan mint a magyar egy az egyben.

Nekem legutóbb 3 évre adták.

2011. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 évre adták. De netről lelehet tölteni a nyomtatványt- kitöltöd és elküldöd egy ismerősödnek aki postázza az OEPnek-aztán az ismerősöd postázza neked.

Vagy az adott országban a külképviseletnél érdeklődj.

2011. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem először egy évre adták aztán hazamentem személyesen meghosszabítottam most 2 évre kaptam. én is gondolkodtam a netes ügyintézésen , de csak olyat találtam hogy megbízást lehetett adni hogy valaki átvegye helyettem.
2011. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ott kell készítettni, ahol van betegbiztosításod.

Nekem csak egy évre adták legutóbb, de ez változó...

2011. jan. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hosszabbítani lehet meghatalmazotton keresztül is szerintem, olyanról legalábbis már hallottam, hogy valaki meghatalmazotton keresztül igényelt.

2009ben váltottam ki legutóbb, akkor egy évre kaptam, de tavaly nyáron, mikor az oep-nél ügyintéztem, azt hallottam, hogy már meghosszabbították két évre.

2011. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha két évre adják akkor nincs gond, ha mégis egyre akkor majd valahogy csak megoldom postán, vagy megbízotton keresztül.

Egyébként lehet online igényelni (én is úgy fogom), csak azt nem tudom, hogy az "hosszabbításnak" minősül-e, ha a lejárta után igényelek egy újat neten.

2011. jan. 19. 14:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Talán még valakinek hasznos lehet: három évre kaptam a kártyát, már az első igénylésnél (20 évesen).
2011. febr. 5. 09:32
 8/8 Vanalhaw válasza:
Hogyan hosszabbítottad meg? :)
2016. okt. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!