Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Következő félévben Spanyolorsz...

Következő félévben Spanyolországban fogok tanulni. Hogyan csomagoljak? Mit érdemes magammal vinni?

Figyelt kérdés
Sose voltam még hosszabb ideig külföldön, nem tudom, mennyi ruhát érdemes vinni? Ruhán kívül még mit vigyek magammal? Mit érdemes inkább itthon hagyni és kint megvenni? Max 30 kilós bőröndöt vihetek.
2010. dec. 9. 10:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és ha jól tudom, a konnektorhoz nem kell átalakító, ugyanolyan alakú, mint itthon, ugye? Tehát be tudom dugni az itthoni laptopomat tölteni?
2010. dec. 9. 10:32
 2/13 anonim válasza:
Nem tudok segíteni, de gratulálok! :)
2010. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ha gondolod, írj privit, én sokáig laktam is meg most is sokat vagyok ott, de azért elöljáróban annyit, hogy

1, ruhát nem érdemes vinni, mert mindent a töredék áron megkapsz

2, konnektor-átalakító viszont kell, de ezt is kapsz ott kint akárhol is !! ugyan úgy 220 V, csak kicsit más a méret

2010. dec. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Te Spanyolország melyik részén élsz/éltél, hogy nem jó az otthoni dugaszod a konnektorba?? Nekem soha semmi gondom nem volt a dugaszokkal...pedig én is kinn éltem/élek néha.

Vinni tényleg csak a legszükségesebbeket vidd magaddal, mert az árak az otthoniaknál nem sokkal magasabbak. Azért vigyél ruhát is magaddal, hogy ne rögtön vásárlással kelljen kezdened, de pl ne tankolj fel tusfürdőböl, samponból, gyógyszerből, mert azokat ott is meg tudod venni.:-)

Erasmussal mész? Melyik város? Milyen szak?

Sok sikert!

2010. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Angol szak, Madrid, Erasmus. Akkor tuti jó a konnektor? :D
2010. dec. 9. 20:44
 6/13 anonim ***** válasza:

bazki, mondom h NEM JÓ A KONNEKTOR :))))))))))))


ott éltem, most nem hiszel nekem ???


az igaz, hogy talán bele lehet erőltetni, de azért jó eséllyel szét fog az menni / törni, ellenben mondtam, hogy semmi pénzért kapsz átalakítót !! ilyen 1 EUR összegért, de isten bizony ha a közelemben lennél, még adnék is neked egyet, hogy megnyugodj :-XD


itthon úgyse kapsz olyat, szal te csak menj ki teljes nyugalommal, és majd ott veszel bárhol, ennyi, nem hiszem el h ez a legnagyobb problémád, komolyan mondom ....

2010. dec. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál, hogy melyik részén éltél Spanyolországnak, mert nekem bizony nem kellett erőltetnem a konnektorba a dugókat, és semmi bajuk nem lett:-)

Magyar laptopot, telefontöltőket, epilálógépet, elemtöltőt,.... használtam. Soha nem is láttam átalakítókat, csak amik az angoloknak kellenek, de nekik 3 pöckük van a dugón. Most Franciaországban vagyok, itt sem kell átalakító, pedig itt van a két lyuk mellett a konnektorban egy kiálló pöcök is, de szerencsére voltak olyan ügyesek az amerikai laptop tervezők, akiknek Kínában követték az utasításait, hogy a magyar laptopom dugóján csináltak a két pöcök mellett egy lyukat is, amibe belemegy pont a francia konnektor pöcke...:-)

2010. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 omadjoe ***** válasza:
érdekes, én 2 évig éltem dél spanyolban, de jovolt a "magyar" szabvány ott is. nem ütköztem ilyen problémába. ruhábol vigyél átmeneti, és nyári cuccot. télit csak minimálisat. kaja ott olcsobb, de nincs ehetö turo, magyar pick szalámi, és vilmoskörte pálinka. normális májkrém sem. többi minden van és olcsobban, mint magyarhonban. ott érdemes felkeresni egy carrefourt, alcampo(madarastusko), lidl, aldit, el cotre ingles(elkurtaazangol). Madridban elég nagy bevásárloközpontok vannak. dél-Madridban pl. NASSICA (getafe-i városrészben) az nekem 2-3 ora volt mire körbe jártam.
2011. jan. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 omadjoe ***** válasza:
basszus! a legfontosabbat elfelejtettem! füszer: PIROSPAPRIKA!!! NE felejtsd el!!!
2011. jan. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már késő, megérkeztem. Paprikát nem hoztam, viszont Tokajit igen :) Ja, és akik összekaptak, azoknak üzenem, hogy a konnektor teljesen ugyanolyan, mint az otthoni, átalakító meg nem is létezik! :)
2011. jan. 18. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!