Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Csereotthon, szerintetek ez...

Csereotthon, szerintetek ez az ajánlat hihető?

Figyelt kérdés

Ti elmennék csereotthon programban idegen helyre (Amerika,Ausztrália)?Vannak a neten ezekkel foglakozó oldalak,de nem hiszek benne igazából,de ha valóban beválna,akkor szívesen belemennék.

Szerintetek?Vélemény?


2010. dec. 11. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, a végén még a Bronxban végzed, vagy rabszolgaként egy kengurufarmon.
2010. dec. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Úgy tudom, külföldön ez egy egészen bevett formája az utazásnak. Bár máshol az emberek feleannyira sem bizalmatlanok, mint itt nálunk... :S

Egyébként ha lesz saját lakásom, biztos, hogy én is fogom ezt játszani, mert nagyon tetszik az ötlet.

2010. dec. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mértékben ami szintén megy... hogy pl egy hétre lakást cseréltek, biztosan nem mennék bele, elvégre nem tudhatom milyen embert fogok ki, lehet üres lakásba érek vissza. Viszont az úgy nevezett "kanapé szörf" nekem is nagyon tetszik. Egy-két éjszakára vendégül látsz egy idegen embert. Így hogyha hajlik a vendéglátó arra, hogy kicsit megismerjük egymást, mielőtt útnak indulok, akkor simán belemennék! :) Nekem vannak olyan ismerőseim, akik így utaztak be egy-egy országot, és teljesen jó élményekkel gazdagodtak.
2010. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi magyarok elég bizalmatlanok vagyunk az idegenekkel szemben, de külföldön ez tényleg működik, mert vannak olyanok, akik nem azért költöznek be más lakásába, hogy elvigyenek onnan mindent, vagy eladják a lakást:-), hanem mert így szeretnek nyaralni.

Én beköltöznék más lakásába, de én is aggódnék, hogy az én lakásomat kirámolják:-( És nem magamból indulok ki:-)

2010. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én nem hinném.hogy kirámolnák.Eleve meglehet kérni a kedves szomszédot (aki szeret "tudni" rólunk),hogy egyszer kétszer nézzen a lakásra,és ha gyanusat lát szóljon.
2010. dec. 13. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz otthon cserélni akkor ott az átmeneti állapot, amikor csak kiutazol valakihez és ott laksz nála:

Ilyen ugye a couchsurfing.org

Magyarban pedig a vendegszeretet.com

2010. dec. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Hogy belevágnék-e?

Nálunk ez már nem is feltételes mód, mi túl vagyunk 2 cserén és azóta is mindenkinek azt javaslom, hogy bátran utazzon így!

Sajnálom, hogy Magyarországon sokan bizalmatlanul kezelik ezt az utazási formát.

Érdekes látni, hogy Magyarországról hány regisztrált tag van az oldalon és hány pl. Hollandiában, Dániában, Olaszországban, Spanyolországban...

Elolvashatjátok a Római cserénkről készült élménybeszámolómat a [link] oldalon.

Az oldalon kizárólag regisztráció és tagsági díj befizetése után küldhetsz ajánlatokat más tagoknak, ez eleve egy szűrő.

A saját profilod igényes elkészítése, hogy valóban ajánlatokat kaphass és kérhess is, időt és energiát vesz igénybe.

Azonban utána tapasztalhatod, hogy az ezen az oldalon regisztrálók nem azok, akiktől félned kellene.

De nekem először mindig az a kérdés jut eszembe, hogy: Mitől félsz? Picasso képek lógnak otthon a falon?

Hiszen amíg ők a mi otthonunkban laknak, a mi kocsinkat használják, addig mi az ő lakásukban lakunk és az ő kocsijukkal járunk. Kölcsönös bizalom.

Ő is beenged a saját házába bizalommal, abba az otthonba, ami legtöbbször lélegzetelállítóan fest.

És az előzetes szervezés és megbeszélések időszaka alatt szép lassan ismerősök lesztek.

Mi még azt is megbeszéltük, hogy túl a szokásos útikönyves-térképes-információs-ajándékos „csereotthon csomagon”, be is vásárolunk egymásnak, így mindenkit sok finomság, tele szekrény és hűtő várt a csereotthonban.

Mi már túl vagyunk ezen a kérdésen és nem azon filózunk, hogy megéri-e és jaj, nem kell-e félni, hanem, hogy mi pluszt tudnék kitalálni, amitől ők még jobban és még otthonosabban érezhetik magukat hazánkban.

Nagyon szívesen válaszolok privátban is kérdésekre, keressetek, ha úgy érzitek, hogy nyitottak lennétek erre az utazási formára, csak az a pici megerősítés hiányzik.

kicsijuci@citromail.hu

Jó utat mindenkinek!

2013. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!