Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Erdélyi utunkon legutóbb...

Erdélyi utunkon legutóbb mindhárman rosszul lettünk, lebetegedtünk - hogyan, mivel lehetne ezt megelőzni?

Figyelt kérdés
Fertőzés lehetett.
2011. jan. 19. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Miért? Megint mentek Erdélybe?

Én voltam már a családdal 3x, de soha nem volt semmi bajunk. Miért is lett volna???

2011. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csodállak - ámde nem szeretlek...!
2011. jan. 19. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez most nekem szólt vagy Erdélynek??? :O
2011. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

étkezés előtt és után hajcsatok fel egy kupica pálinkát.

az jól fertőtlenít, afrikai utakra is ezt kell vinni, ha valaki nem a wc n tervezi a nyaralását lebonyolítani:)

2011. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem elég érzékeny a gyomrom sikerült még Norvégiában is megbetegednem.. Ez miatt én pl. nem iszok külföldön csapvizet. Nagyon odafigyelek, hogy mit eszek. Pl. gyümölcsöt csak akkor ha letudom venni a héját (pl. banán). Étterembe nem vagyok túl bevállalos, olyat eszem amit nagyjából ismerek. (Helyi ételek hiába vonzók inkább kihagyom). Inkább olyan helyeken eszek ahol svédasztal van így én tudom kiválasztani az ételt.

Sajnos van olyan, hogy nem lehet kikerülni a dolgot, ezért érdemes vinni gyógyszert.

Fokhagyma és gyömbértea is jó fertőtlenítő (ha nem akarsz pálinkát inni :-) )

2011. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozott alapanyagokból dolgozzatok! (Magyarul vigyetek tápot itthonról.)
2011. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem pechetek volt. Mi minden évben megyünk, és soha semmi bajunk sem volt. Voltunk úgy is, hogy a fiam 1 éves volt. Ha esetleg érzékenyebbek vagytok az átlagnál, akkor csak boltban, higiénikusan csomagolt élelmiszereket vásároljatok (no piac, no magánház), továbbá ne vmi útszéli helyen egyetek. Most már van egy csomó, faluturizmushoz kapcsolódó panzió, ahol bátran lehet enni. Javaslom, hogy utcai árúsnál mics-et (kis, húsból készült kolbászkák) ne egyetek, bár nagyon finom. Grillen sütik és nincs mindig átsütve., de étteremben az is oké. Tejtermékek. sajt, túró stb. inkább boltit egyetek. MI vásároltunk pásztoroktól is sajtot és nem volt bajunk. Bátran vágjatok neki, nem kell itthonról kaját vinni. Az árak is nagyjából ugyanolyanok.
2011. febr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!