Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi indítótőkével érdemes...

Mennyi indítótőkével érdemes kimenni Angliába?

Figyelt kérdés
Hellóztok. Angliába szeretnék újra kiutazni, csak most barátnőmmel mennék, és amikor utoljára kinn voltam volt hova mennem. Most nincs és nem tudom mennyi pénzzel érdemes kimenni. Lakást se tudom hogyan lehet megnézni, ahová lehet majd költözni ha kiértünk. Létszíves segítsetek.
2011. febr. 1. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha már jártál itt, akkor nem nagyon nézhettél körül, ha erre nem tudod a választ.


Na mindegy... ha ketten jöttök és London az úticélotok, akkro kettőtöknek együtt legyen legalább 1500 fontotok. Ez kb 1 nagyon szűkösen akár 2 hónapra is elegendő. De akkor kaja nagyon a létminimumon és iszkiri egyből akármilyen munkát keresni.


Csak szobát fogtok tudni előszőr kivenni és azt is csak úgy, ha már itt vagytok. Otthonról max az iwiwen keresztül próbáljatok, hátha épp valaki ad ki és bemeri kockáztatni a kezdőket. Egy dupla szoba kb 120 font/héttől kezdődik (minél jobb a közlekedés és minél bentebb van annál drágább természetesen), amire általában 2-4 hét kauciót le kell tenni plusz a szoba egy heti árát előre.

Kaja kb mint otthon, ha bevállaljátok, hogy alacsonyan tartjátok az igényeiteket, akkor az nem drága egyáltalán, viszont a közelekedés meredek... igaz itt is lehet spórolni, ha csak busszal mész, bár az időigényes az tény.


Amúgy, ha nem beszélitek a nyelvet, akkor nagyon gondoljátok meg!

2011. febr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én beszélek angolul szèpen és mivel szakàcs vagyok, talán hamar találok is munkát. Én amikor kinn voltam, akkor Manchester mellett laktam Boltonban. 2000 font körül gondolkoztam csak azt nem tudtam hogy mennyi idöre elég. Köszi a választ életet mentettél. :-)
2011. febr. 2. 17:07
 3/3 PT-Daniel ***** válasza:

Ket evig eltem Angliaban. A kezdet nem volt egyszerü, mert referencia es bejelentett munkahely nelkül csak ugy adnak ki szallast, ha fel evre elörefizeted a bert. (Sikerült 3-ra + kauciora alkudni). Ha mar van, akkor egyszerübb.

En csakis közvetitö irodan keresztül vettem ki alberletet es nagyon pozitiv tapasztalataim voltak. Minden problemara rögtön reagaltak es megoldottak. Es en jobbnak tartom, ha a kauciom egy független harmadiknal van, mint a lakas tulajdonosanal, aki maga dönti majd el, hogy mennyit ad vissza (ilyenröl mar hallottam). Csakis bejelentessel es szerzödessel erdemes, mert egy komolyabb munkahely ezt megnezi. Nem is beszelve az NI-Numberröl stb.


Mivel szemelyi edzökent dolgoztam es klienseimet a tehetösebbek között kerestem, en London/Wimledonban kerestem alberletet. Kb. 6.000 Pound kezdötökevel indultam neki, amiböl kifizettem az elölegeket es eltem, amig elhelyezkedtem. Sok nem maradt meg belöle, de a vegen böven megterült.


Tipp: Legyetek igenyesek a munkahely valasztasaval. Jelenleg sok a szabad allas, ezert erdemes kerülni a rabszolgahajtsarokat ;)

2011. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!