Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Isztambulban mennyi a taxi...

Isztambulban mennyi a taxi tarifa 3 személyre a reptértől a belvárosig? (17 km a távolság)

Figyelt kérdés
A Grand Bazárig azeretnénk eljutni igazából egyből a reptértől. lehet-e egyáltalán alkudni ilyenkor?
2011. márc. 11. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, hogy aktuális-e ez a kérdés, de mi is majd a repülőtérről a belvárosba szeretnénk eljutni oda, ahova ti és ha jól emlékszem 60 euró körül van, azt hiszem személyenként, nem olcsó mulatság.
2011. ápr. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hoyg valóban azonos útraa megyünk (mi jun7-10 között) - de azóta érdeklődtem és max. 25-30 Euroért bevisznek a városba - a nagy bazár mellé hármunkat. Alkudni is kell, addig nem szabad beszállni, mig meg nem állapodik az ember. Nem kell az első kocsiba bevágódni, az tuti.Ha nem nem, akkor marad a busz, vagy a metro.
2011. máj. 4. 11:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Helló!

Azóta már volt a mamám és a nagybátyám Isztambulba csak én nem mentem, mivel suli volt, ezért majd csak június végén vagy július elején megyek.

Megkérdeztem tőlük és mondták, hogy meglepődtek, mert nagyon olcsó volt 5$ volt kb. :O. Ezen én is meglepődtem, mivel mondták, hogy majd 60 euró körül lesz.

ÉS igen.. még mondták azt is, hogy ha többen utaztok egy taxival sokkal olcsóbb, mint ha egyedül, úgy kb. 15-20 $-t is elkérnek. De látom ti 3an lesztek, szóval olcsóbb lesz.

Mondjuk szerintem az árakat a taxisofőrök szabják meg, ezért eltérő lehet pár dollárral.

2011. máj. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bezavartalak, hogy egyszer dollárt írtam máskor pedig eurót, akkor bocsi. :D Mert ott fizetnek mindkettővel, de mondjuk ezt lehet tudod te is. :D
2011. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még nem késő (és esetleg később mások is keresnek erre).


Tömegközlekedve 3,50 líráért bevisz a metró (6 megálló) és a villamos (kb. 15-16 megálló). Kevesebb, mint 1 óra alatt. Ott a megálló a bazár mellett. Csúcsfogalomban még gyorsabb is, mint a taxi, és kulturáltabb, mint a BKV.

2011. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos már én is későn olvastam a kérdésedet (azaz most), mert nekem most aktuális, de igen... a metró töredékért elviszi az embert az óvárosba. Rengeteg helyen olvastam utána angol fórumokon stb, és nagyon sok turista írta, hogy meglepődött, hogy megy metró is, mindenki taxira készült, azzal is mentek a hotelig, de visszafelé már metróval, mert háztól házig megy.
2011. aug. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!