Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes feltétlenül...

Mit érdemes feltétlenül megnézni Isztambulban?

Figyelt kérdés

A harmony hostelt néztem ki. Állítólag 15 percnyi sétára van a Taksin tértől, de ott van a környéken a kék mecset, meg nem tudom mik, sajnos nem sokat mondanak a nevek egyelőre. Csak egy délelőttöm lesz, illetve ugye az előtte lévő éjszaka. Repülőtérről elvileg metróval, átszállással megközelíthető a hostel. Mi az ami fél napba belefér? (korán keléssel) Mi az, amit nem szabad kihagyni?


Ha valaki tudja mennyibe kerül a metró jegy és hogy megy az átszállás (kell-e új jegy), akkor azt az infót is megköszönném! :)


2011. aug. 21. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Boszporusz-híd, Kék mecset, Konstantinápoly falmaradványai
2011. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz vásárolni az istanbuli bazárt is meg kell nézned.
2011. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megvolt az út?


Ha még nem... (vagy másoknak okulásul)


www.hostelbookers.com rengeteg jobb (értsd, a központhoz közelebbi) motelt dob, én a Sydney Hotel Istanbulban voltam, korrekt volt korrekt áron, sőt, ha azt nézem, hogy 3 perc volt a Kék Mecset, meg a Hagia Sophia, akkor ingyen volt.


Fél napra a Hagia Sophia és a Kék Mecsetet, meg a közvetlen környéket ajánlom, éjszakára állítólag a Taksim a tuti.


A fél nap nagyon kevés, nekem 3 sem volt elég, hogy a top látnivalókat megnézzem. Illetve igazából az ázsiai oldalra átkompozás önmagában kicsit felesleges, mert nincs ott semmi látnivaló - illetve ha van vagy 5 nap, akkor érdemes lehet felhajózni a Boszporuszon, de ha kevesebb időd van, akkor nem szabad erre vesztegetni.


Egyébként a Hagia Sophia egymaga jelképezi Isztambul utolsó kb. 2000 évét (még ha csak 1500 év körül is van az épület, 532-ben kezdték jelen formájában építeni).


Este érdemes felmenni a Galata toronyba (sötétedés után), gyönyörű a kilátás. (A Taksimtól a villamos egészen közel visz a toronyhoz, szóval esti indítóprogramnak sem rossz.)


Metro. Az Atatürk reptérről (ahova a nem fapadosok érkeznek, a városközponttól kb. 15 km nyugatra). Metróval és villamossal lehet eljutni a központba a legkönnyebben. Két vonaljeggyel (2x1,75 TL, kb. 400 Ft) bent vagy a Sultanahmet téren (vagy villamosozhatsz tovább egész a Taksim közelébe). A reptértől 6 megálló metróval, utána átszállsz villamosra. Ja, és átszálláskor kell új jegy, ezért 2x1,75 az ára.


Amúgy ha megvolt az út mit láttál, és hogy tetszett?

2012. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Még 10 nappal a kérdésem kiírása után megvolt az út. Egy családnál voltam kint nyáron, Törökország déli részén. Hazafelé szerettem volna eltölteni egy napot Isztambulban. Mire leszerveztem a programjaimat az egyébként Isztambulban élő család, akiknél voltam, meglepett.

Este vacsora közben, két nappal az indulásom előtt mondták,6 hogy áttették a repülő foglalásomat estéről, reggelre, így lesz egy teljes napom a városban, illetve ha gondolom aludhatok a házukban, a bejárónőjük ott van, a kutyájukat is megismerhetem legalább, rengeteget meséltek róla. Szóval végül a teljes képzavarból az lett, hogy sofőr jött értem a repülőtérre, a cuccaimat hazavitte, engem pedig kirakott a kék mecset környékén és megbeszéltük, hogy este jön értem és hazavisz. Amit tudtam, ott a környéken mindent körbejártam, elsétáltam a nagy bazár felé is. Sajnos éppen valami 3 napos ünnep volt, így szinte semmi nem volt nyitva, a bazár sem, illetve a család is azt mondta, hogy a sofőr megmutatott volna mindent, ha nem lenne szabadnapja, dehát így ennyi jutott. :)

Délután még felültem egy városnéző buszra. Sok szép helyen jártunk, de abban a két és fél órában úgyérzem rengeteg "töltelék" is volt, ami annyira "nem jött át".

Egyébként gyönyörű szép város, nagyon tetszett az emberek mentalitása, kedvesek, mosolygósok voltak, bár néha rámjött egy kis tömegiszony, azért nagyon jól éreztem magamat és remélem, hogy eljutok még egyszer újra Isztambulba, vagy egyáltalán Törökországba. :)

2012. febr. 9. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!