Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ryanairral gyakran utazók...

Ryanairral gyakran utazók segítségét kérném! Minden infó jól jön!?

Figyelt kérdés
Még sosem utaztam Ryanairrel, ráadásul most kapásból Pozsonyból kezdem. Spanyolországba szeretnék repülni. Hogyan lehet megoldani, hogyha viszek laptopot és az nem fér a kézipoggyászba akkor mi van? Pontosan a honlapon hol találom meg az információkat pl a felvihető poggyász méretéről, feladandó poggyász súlyhatáráról stb? Tényleg minden érdekel, iszonyat sürgősen kéne, én meg kicsit túl aggódom jelenleg ahhoz, hogy nyugisan végigtudjam zongorázni az egészet. Köszönöm a válaszokat előre is!
2011. júl. 1. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha megnéznéd magad. A gugliról könnyű eljutni a honlapra: [link] Mindenre részletes választ kapsz, pl. jobbra lenn: "Poggyász súlyhatárok" stb.
2011. júl. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A Ryanair honlapján kerestem, de nem találtam, illetve itt visszakeresve is olykor ellentmondó infókat találtam ezer bocsi, hogy rákérdeztem...
2011. júl. 1. 00:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod belerakni a kézipoggyászba a laptopot, akkor felszállás előtt megmondják, h a laptopot tartsd magadnál és extra árért a kézidet átviszik a csomagtartóba.

Én nagyon befürödtem ezzel a légitársasággal, elég simlisek.

Csak kézitáskával utaztam, mert nem sok időre mentem. Még a kapun való átmenetel előtt kérdeztem, h ez jó-e így, azt mondták igen. A tranzitban vettem dolgokat és egy másik táskában volt. Ezt már máskor is csináltam, eddig semmi gond nem volt, ha a tranzitban vásárolsz és van egy plusz nylon szatyrod emiatt. Erre beszállásnál elkezdett akadékoskodni a nő, h márpedig az egyik táskámat fel kell adni. Ebben még az is vicces volt, h odaúton is egy kézitáskám, meg egy tranzitból kapott szatyrom volt ajándékokkal és minden további nélkül átengedtek. Visszaúton meg már nem lehetett. Pár nap alatt meg nem is változtatták a szabályokat.

2011. júl. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én wizz airrel utazom gyakran és ott baromira lazán kezelik a dolgokat, illetve kézipoggyászon kívül lehet még egy valami a kezedben, pl kabát, fényképező, vagy laptop... A poggyásszal sem olyan szigorúak ezért aggódom kicsit az egész miatt. Sok időre mennék, így nyilván jó lenne kézipoggyászt is vinni, amibe pakolhatok, de ha egyszer a laptopom nem fér bele, akkor nem, márpedig arra is szükségem lesz. Így egy kicsit rablásnak érzem, hiszen nem tudok külön kézipoggyászt vinni a laptopom miatt, és a feladott poggyász súlykorlátja sem túl nagy. Pl laptop mellett lehet egy pulóver legalább a kezemben vagy már abba is belekötnek? Ha laptoptáska van csak nálam, akkor is ki kell pakolni a laptopot és átvilágítják a táskát?


Illetve még az érdekelne, hogy kb milyen gyakorisággal változnak náluk a repülőjegy árak? Gondolok itt arra, hogy pl wizznél tudom, hogy szerdán változott/változik mindig. Ryanairnél megfigyelt már valaki hasonló rendszert?

2011. júl. 1. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a laptoptáskából is ki kell pakolni a laptopot. Azt nem tudom, h milyen gyakran változnak az árak. Szerencsére csak egyszer utaztam Ryanairral, de az elég is volt. Soha többé nem megyek azzal (főleg azért nem mert Budapestről megszüntettek minden járatot).

A másik dolog, ami nagyon zavart, h egy percre sem tették le a mikrofont, folyamatosan ment a reklámozás és olyan hangerővel, h majdnem megsüketültem. Más járatokon is csinálnak ilyet, de ennyire nyomulósan még soha.

2011. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!