Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Repülőjegyet vásárolnék...

Repülőjegyet vásárolnék Pelikan.hu-n és szeretnék egy kis segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan mennék FL-ba (USA) és a legkedvezőbb repjegyeket a pelikan.hu-n oldalon láttam.

A kézbesítés csak emailen keresztül történik. Hogyan képzeljem ezt el? Megkapom az emailt és kinyomtatom a bizonylatot? 1 átszállással mennék, ami London-t érinti. Ott mit kell csinálnom ez esetben, hogy nincs a kezemben a repülőjegy, csak ez a bizonylat? Látni fogják a számítógépükben, hogy elektronikus úton foglaltam a jegyet?

Lefoglaltam a jegyet, de még nem tudok fizetni. Viszont a határidő az vasárnap 17 óra. Bankkártyával tudok fizetni? Mivel azzal azonnal átmegy a pénz; OTP-val szemben, ahol az utalás 1-2 nap és hétvégén nincsenek bankok sem.

Ezek után mit kell tennem, ha kifizettem a jegyet? Az emailban majd el fognak igazítani?

Szeretnék kérni egy részletes leírást, mert ez lenne az első alkalom, hogy interneten vásárolok repjegyet és egyedül utaznék. Kellemetlen lenne, ha ott derül ki, hogy "Ja, nincs nálam ez és ez"...

Köszönöm előre is!


2010. okt. 9. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyáron mentem NY-ba és oda is a pelikánnál voltak a legkedvezőbb ajánlatok, de nem mertem kockáztatni.

Mert Szlovákiában van a cég, és nincs Magyarországon semmilyen üzletük.

Nem mertem bevállalni, mert gondoltam, ha gond van, nem lesz könnyű kiugrani hozzájuk Szlovákiába.


Ugyhogy végül a celebi.hu-n néztem jegyet.

Kimentem a reptérre, és ott vettem meg.

Ráadásul úgy, hogy még helyet is foglaltak nekem.

2010. okt. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van az a jegy olcsóbban itt, ami Pelikanon is. Akkor itt megrendelem es atveszem a reptéren? Vagy ez is elektronikus modon mukodik?
2010. okt. 10. 09:13
 3/3 anonim ***** válasza:

A Pelikan egy repjegykereso honlap. Ha megvan h melyik legitarsasag, melyik jarata, akkor kozvetlenul az o honlapjukon is meg tudod venni. (bankkartyaval)

Sokszor igy olcsobb is, mert a keresoceg nem rakja ra a plusz sapot.


Elektronikus jegyrol: ami fontos az a foglalasi kod, az legyen meg (hatjegyu szam ill.betuk vannak benne)

Nyomtasd ki az emailt. Nem fogjak kerni a repteren, csak az utleveled, azalapjan kiadjak a beszallokartyat, ha minden jol megy elore mindkettot. Viszont ha vmi baja van a csomagodnak pl, nem erkezik meg, eltorik, reklamalni kell, akkor nalad kell legyen kinyomtatva a mail.

2010. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!