Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Útlevelet lehet 5 nap alatt,...

Útlevelet lehet 5 nap alatt, és ha igen mennyiért?

Figyelt kérdés

Összesen 6db útlevél kéne:

Két felnőtt, 4 gyerek (17 , 14, 6, 1, )

2011. Júl. 22-ig kéne.


2011. júl. 17. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Sürgősséggel is 1 hét a határidő, és az illeték a normál duplája. Hova utaznátok?
2011. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Horvátország Vodice
2011. júl. 17. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Oda nem kell útlevél, elég a személyi igazolvány is.
2011. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Horvátországba csak akkor kell útlevél, ha Bosznián keresztül akartok menni, legalábbis régen így volt, ma már nem tudom pontosan.

Én múlthéten csináltam sürgősségivel. Vidéki kisvárosban élek, 15-en voltak kb előttem útlevélért, így elhittem amikor 100%-ra azt mondták, hogy sima ügyintézéssel 2 két héten belül most tuti nem lesz útlevél.

A szemem előtt hívták fel a budapesti központot a kedvemért, akik azt mondták sürgősségivel budapesti személyes átvétellel 5 nap alatt megvan, postázással 8, de inkább 10 nap.

A felnőtt útlevél sürgősségi illetéke 15 ezer forint. 18 éven aluliaknak azt hiszem 5 ezer a sürgősségi, ergo ha nektek 2 felnőtt és 4 gyerek kell az 50 ezer forint. Olcsóbb ha kikerülitek Boszniát. :) Csak a két pici gyereknek csináltass útlevelet (mindkét szülő kelleni fog hozzá), mivel nekik nincs személyijük. Remélhetőleg a 14 évesnek van, ha nincs akkor neki személyit csináltassatok, olcsóbb! (ezt egy előttem lévő családnak javasolta az ügyintéző az okmányirodában)

2011. júl. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ideje már a kisgyerekeknek is lehet személyijük, illetve Boszniába is elég a személyi, ugyanakkor a Külügyminisztérium honlapján azt javasolják, hogy Boszniába inkább útlevéllel utazzon mindenki.
2011. júl. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

00.22-es vagyok, azt nem tudtam hogy lehet már ilyen pici (6,1) gyerekeknek is igényelni személyigazolványt.


Egyébként csak gondoltam megosztom, hátha érdekelhet valakit. Én csütörtökön kértem sürgősségivel az útlevelemet személyes átvétellel (helyben kértem vidéken, de budapesti átvétellel). Ma telefonáltam, azt mondták már pénteken elkészült, azóta átvehető a központi okmányirodában! Ha postázzák, valószínű akkor sem több 2-3 napnál.

2011. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mostanság kevesen kérnek útlevelet, mert az EU országaiba és Horvátországba elég a személyi, így nincs nagy tumultus. Én nemrég csináltattam, mert thaiföldi vízumhoz nem volt elég a réginek az érvényessége. Egy héten belül kellett, és az ügyintéző beszélt le arról, hogy sürgősségit fizessek. Csütörtökön voltam az okmányhivatalban, kedden a postaládámban volt az útlevél.
2011. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem pont hogy rábeszéltek (volna, ha nem lettem volna elég eltökélt) és elég hihetőnek tűntek az indokok. Előttem tényleg rengetegen voltak útlevél igényléssel, arról nem is beszélve, hogy nekem szerdán már kell az útlevelem és ha nem sürgősségi eljárásban csináltatom és nem érkezik meg az utazás időpontjára akkor mivan? Verhetem a fejemet a falba. (Persze azért is vertem, hogy nem csináltattam meg, még mielőtt lejárt volna a másik) Drága és persze sok esetben nagyon nem éri meg a sürgősségi, de hiába mondják 5-en hogy 3 nap alatt meg volt az útlevelük sima eljárással, még mindig ott a lehetőség, hogy "de mivan ha nem?", márpedig ha sürgős akkor nem véletlenül sürgős.
2011. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!