Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Van itt olyan, aki Angliába...

Van itt olyan, aki Angliába úgy ment ki, hogy csak úgy "fogta magát", és nem volt kint ismerőse?

Figyelt kérdés

Kb mennyi tartalék pénzzel indultál el? Nyelvet mennyire beszélted? Milyen munkát találtál? Hazajöttél, vagy még mai napig is kint élsz?


Köszi


2011. dec. 22. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.Én így jöttem ki.Senkit nem ismertem,se barátok,se rokon nem volt kint.Sőt Semmit nem tudtam Angliáról.Amikor a párom a kezembe nyomott 100-000 forintot akkor döntöttünk úgy,hogy megveszem a repülőjegyet.Ez akkor olyan 320 fontnak felelt meg(6 éve) Én csak annyit tudtam,hogy nem London a cél. Még otthon a könyvtári internetből(mert még netünk sem volt) kinéztem egy kisvárost,mert utána olvastam,és tudtam hogy van több gyáruk is.

A nyelvet annyira tudtam,hogy nem volt gondom sem a banknál,sem az ügyintézéseknél,sem a felvételi beszélgetéseknél.Így 4 nap után már egy autógyárban dolgoztam. Ott dolgoztam majdnem 1 évig,majd átköltöztem egy másik városba,és munkahelyet váltottam.Addigra ki jött a párom is.Neki sokkal nehezebb volt mert egy szót sem tudott angolul.(nem is kapott majdnem 1 évig semmi melót,mondván nincs megfelelő angol tudása.)

Jelenleg is kint élünk egy kisebb városkában.Ma már dolgozunk mindketten..

2011. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt ismerősöm, sem rokonom, mikor kijöttem. 1250 fonttal jöttem ki. 1,5 hónap alatt el tudtam helyezkedni a szakmámban. Mosogatni meg egyéb alja munkát végezni nem akartam. Az angol tudásom bőven jó volt. Most egy irodában dolgozom, napi 8 órában, kényelmesen megélek. (informatika területén dolgozom)
2011. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok segíteni, csak azért írok, hogy "elmentődjön" a kérdés, mert engem is érdekelnek a válaszok. :) (Tavasszal megyek és semmi ismerősöm nincs kint.)
2011. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi 2 hónapja vagyunk kint, és csak olyan ismerős volt akiket mi konkrétan itt láttunk először, szóval családtag ismerősei. Sok hasznos tanácsot adtak, de konkrét dolgokat (munka, szállás) mi intéztünk.

Munka, és szállás nélkül jöttünk ki 1700 fonttal, 2 napig laktunk hostelben, majd ki tudtunk venni egy szobát.

A melóval mázlink volt, én 3 nap után kaptam recepciós, a párom 1 hét után szobalány állást, sajnos az ő angolja gyengébb, de a cél hogy egy idő után a szakmájában helyezkedjen el (diplomás laboros).

2011. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mi közvetítő irodán keresztül jöttünk ki, amivel sok pénzt megspóroltunk, 2 nap nézelődés után dolgoztunk, ugye szállás is már le lett foglalva otthon, így tényleg semmi gondunk nem volt. a papírmunkát, ha beszélsz angolul amar elintézitek értem itt a bankot a biztosítást stb.
2011. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!