Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Baranyában hova érdemes menni...

Baranyában hova érdemes menni (suliba) ha hajópincér akarok lenni? Sok helyről hallottam ahol át*****ák az ember fejét. :\

Figyelt kérdés
Aki volt valaha hajópincér, letudná írni, hogy milyen volt? Szállás, kaja, szabadídő, fizetés, társaság, nyelv, szórakozás (pl. van-e hajón kondi vagy uszoda stb.)? Köszi a válaszokat :)
2011. dec. 23. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mindenképp valami vendéglátóipari suliba
2011. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm fia évekig dolgozott ilyen helyen. Azt mondja, hogy a hajón a személyzet szigorúan el van zárva a vendégektől, munka közben is csak akkor szólhatnak a vendégekhez, ha azok közül valaki kérdez tőlük valamit. (Persze a tökéletes angol tudás alapvető követelmény). Amikor nincsenek beosztva műszakba, akkor sem mehetnek a hajón bármerre, kizárólag csak a személyzeti fedélzeten tartózkodhatnak, tehát semmi extra nincs a számukra engedélyezve. Viszont meg is fizetik őket, de a hajtás is nagy. És a legkisebb kihágás = ki is van rúgva. Szóval tudni kell, hogy ő nem azért van ott, hogy jól érezze magát, hanem azért, hogy a "kemény valutával" fizető milliomosokat kiszolgálja és azoknak legyen maximális a kiszolgálásuk.

Persze bekerülni sem könnyű egy ilyen helyre, a szakmában = sütés, főzés, stb. is a legjobbak között a legjobbnak kell lenni.

2011. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Persze ez ne szegje kedvedet, ha ilyen céljaid vannak, akkor szigorúan ennek a célnak érdekében tégy meg mindent, tanulj szorgalmasan, igyekezz a szakmai legjobbjai mellett tanulni, és amikor végeztél, akkor meg lesz az esélyed, hogy feljuthatsz egy ilyen hajóra. Mindent bele!

2011. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) ismerősöd fia kb milyen fizetést kapott, és a borravalók milyenek voltak? mert hallottam arról h elég jók a jattok
2011. dec. 24. 14:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Sásdi vendéglátóipariba vagy Pécsen a Kero-ba érdemes menni ha ilyen jellegű végzettséget akarsz. Hogy van-e külön szakképzés azt nem tudom, de a nyelvet nagyon kell vágni.
2011. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ismerősöm fia a fizetését nem árulta el. Azt mondta, megérte miatta másfél évet várni, mire "feljutott" egy hajóra. Korábban már dolgozott ilyen tengerjáró hajón, amikor az az előre megszabott útját lefutja, a munkaszerződés is lejár. Hogy a dolgozók legközelebb melyik hajóra, melyik közvetítőn keresztül jutnak fel, azt előre sohasem lehet tudni.

Az ismerősöm fia ahogy hazajött az egyik útról, utána másfél éven át próbálkozott ismét felkerülni egy hajóra, mire sikerült neki.

Az ilyen hajón úgy gondolom nincs jatt, mivel az utazó milliomosok előre lekötött kiránduláson vesznek részt, s abban szerintem kifizetnek busásan mindent. Nem gondolom, hogy a pincérek, szakácsok "számlázzák" a fogyasztást.

2011. dec. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
valakinek van tapasztalata az ICTC-ről?
2011. dec. 25. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én a mohácsi radnoti miklos iskolába megyek vendéglátos és idegenforgalmi szakra
2011. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
növérem dolgotnai hajon egy ausztriai cégnek és 1500 eurotkapot a munkáért és 20 50eurot boravalonak de ö szobalány volt és rohat sokat kellet dolgoznia
2011. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát 1500 euro annyira azért nem jó kereset azért a munkáért. Német országban egy szakmunkás vendégmunkás is megkeres ennyit.
2012. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!