Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyire törékeny egy gitár?...

Mennyire törékeny egy gitár? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A volán járatokon csak két kézipoggyászt lehet szállítani, és általában olyan sofőrökkel utazom, akik ezt be is tartatják, inkább kötözködésből.

Ha az akusztikus gitárom, a laptopom és egyéb cuccaim(ruhák, könyvek, stb.) is magammal akarom vinni, ahhoz három táska kell, egy gurulós bőrönd az ömleszthető, több helyet foglaló dolgoknak, hátizsák a laptopnak, mivel az tönkremenne, ha a bőröndbe tenném és végigdöcögné az utat, a gitárt csak a saját (puha) tokjában tudom vinni. Viszont ezen a tokon van egy kb. laptop méretű külön zseb a kottáknak, a gitár teste fölött, valahol a lyuk fölött. Ha ide tenném a 3-4 éves, so kicsit súlyosabb laptopom, lenne baja a gitárnak?


2012. jan. 4. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Puha tokkal én nem kísérleteznék. De ha a bőröndöd berakod alulra, már meg is van oldva a probléma :)

Vagy: a laptopot közvetlen felszállás előtt tedd be a bőröndbe. Bár én mindig bőröndben viszem, berakom a táskájába, és a bőröndben a ruhák közé csomagolom, ez azért elég jó lengéscsillapítás.

Ha sokat utazol, akkor gondold meg esetleg egy kemény tok vásárlását a gitárnak, úgy a laptop is befér mellé, és szállítani is akárhol tudod.

2012. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha jóféle tok, akkor simán kibír ennyit. Amúgy annyira nem törékeny a gitár, szóval nem lenne ennyitől baja.
2012. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha aztán úgy rakod, hogy a laptopon fekszik a gitár, akkor nem hiszem. Nekem nájlon gitárom van, szerintem az is kibírná, a fémhúros még vastagabb. Nem tudom, mennyit akarsz utazni, de az én 3 éves laptopom simán kibírt két óra vonatozást, buszozást és némi sétát egy gurulós bőröndben. Csak jól ki kell támasztani puha vackokkal, pl. ruhákkal.
2012. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd meglátom, lesz-e helye a bőröndben a vackok között, ha nem, akkor végső esetben a gitár mellé kerül. :)
2012. jan. 5. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!